Yüreğir Ziraat Odası Adana Tarım Fuarı nda

09.11.2017

17 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Yüreğir Ziraat Odası Adana Tarım Fuarı nda

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, tarım fuarının, bölgelerin ve ürünlerin tanıtımında büyük önem taşıdığını söyledi.

Yüreğir Ziraat Odası 11. Uluslararası Tarım Fuarı’nda stant açarak bölgede yetişen ürünlerin tanıtımını yaptı.

Portakaldan mandalinaya, greyfurttan limona, yer fıstığından nara kadar bölgede yetişen ürünlerin yanı sıra ekimi son yıllarda yaygınlaşan avakadonun da sergilendiği Yüreğir Ziraat Odası’nın standı fuara katılanlar tarafından ziyaret edildi.

Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin, Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Ticaret Odası Başkanı (ATO) Atilla Menevşe, Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru ile TARSİM Bölge Müdürü İrfan Alkaş’ın yanı sıra Adana ve Adana dışında faaliyet yürüten ziraat odalarının başkanları, ilçe tarım müdürleri ve üreticiler Yüreğir Ziraat Odası’nın standını ziyaret ederek, ziraat mühendislerinden bölgede yetişen ürünler hakkında bilgi aldı.

Fuarların önemi tartışılmaz

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, bölgede yetişen ürünlerin tanıtımı ve üreticilerin sektördeki son gelişmelerini takip edebilmeleri konusunda fuarların payının büyük olduğunu söyledi. Doğan, “Tarım Fuarları tarımla ilgili urun ya da hizmetlerin ortak bir paydada buluştuğu, üreticilerin teknolojik gelişmelerden bilgi ve yeniliklerden haberdar olmasının sağlandığı ve tarımsal bilgilere birinci elden ulaşıldığı organizasyonlar olması acısından buyuk önem taşıyor. Fuarlar, arz ve talebin pazarda buluşmasını da olanak sağlıyor. Ayrıca, teknik işbirliği ve geleceğe yönelik ticari ilişkilerin temelleri en sağlam bicimde fuarlarda atılıyor” dedi.

Adana tarımın gözbebeği

Doğan, Adana için tarım fuarının önemine dikkat çekerek, “Her gecen yıl kalitesini ve katılım oranını arttıran bu fuarda Yüreğir Ziraat Odası olarak yer aldık. Çünkü, Adana bir tarım kenti. Kentimiz tarımının en önemli merkezi de Yüreğir ilçemizin sınırlarında kalıyor. Uçsuz bucaksız Çukurova ovasının merkezi olan bölgemizde oldukça geniş bir ürün yelpazesinde üretim yapılıyor. Biz de Yüreğir Ziraat Odası olarak bu tür fuarlarda mutlaka yer alıp, ilçemizde yetişen ürünleri sergiliyoruz” diye konuştu.

Fuarlar kalkınma için önemli

Başkan Doğan, fuarların tarım sektörünün gelişip, kalkınmasında da önemli bir görev üstlendiğini dile getirerek, “Tarımın bizim için önemi tartışılmaz. Bu nedenle ilimizin geleceği ve ekonomik gelişmişliğini artırmak adına tarım fuarını önemsiyoruz. Tarımın, hayvancılığın gelişmesi, üreticinin yeni teknolojik gelişmeler ile buluşması, ürün kalitesinin artırılması bakımından fuarların yeri tartışılmaz. Adana ekonomisi, sanayisi ve ticareti her geçen gün daha da gelişmektedir. Bu gelişmelerin fuarlarla desteklenmesi gerekiyor. Bu vesileyle, fuarın düzenlenmesine destek veren değerli Valimiz başta olmak üzere tüm yöneticilere ve katılımcılara, ülkemizin birçok şehrinden gelerek fuarımızı ziyaret eden çiftçilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çukurova bölgesindeki üreticileri fuarı ziyaret etmeye davet eden Başkan Mehmet Akın Doğan, Yüreğir Ziraat Odası olarak bölgede yetişen ürünlerin tanıtımı yapmak adına Türkiye’nin farklı şehirlerinde açılan tarım fuarlarına katılacaklarını da sözlerine ekledi. – ADANA

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.