05 Eylül 2016'da eklenmiş, 23 views kişi görüntülemiş
Yıldırım: Vatandaş sokağa inerse siz kaçacak delik arayacaksınız
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Yıldırım: Vatandaş sokağa inerse siz kaçacak delik arayacaksınız

Başbakan Yıldırım, Diyarbakır Valiliği önünde düzenlenen toplu temel atma töreninde konuştu.

BİRLİĞİMİZİN, BERABERLİĞİMİZİN EN BÜYÜK DÜŞMANI PKK’DIR, FETÖ’DÜR

Yıldırım, 15 Temmuz’u, “81 vilayetin yüreklerinin birlikte attığı gün” olarak nitelendirerek, şunları söyledi: “Bir kez daha kardeş olmanın, bir olmanın, beraber olmanın ne demek olduğunu bütün dünyaya Diyarbakır’dan gösterdiniz. Sağ olun, var olun. ‘Bütün darbecilere, bölücü PKK terör örgütüne, DAEŞ’e karşı biriz, beraberiz, Türkiye’yi böldürtmeyiz.’ dediniz. Sağ olun, var olun. Demokrasimize, hukuk devletimize, milli iradeye hep birlikte destek çıktık. FETÖ toplumsal barışı, kardeşliği kendince yok edeceğini zannetti. Askerin, polisin, bürokrasinin her tarafına bir mikrop gibi sızdı. Militanlarıyla nifak sokmaya çalıştı. Şimdi görüyoruz ki kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimizin en büyük düşmanı PKK’dır, FETÖ’dür. PKK’nın en büyük destekçisi FETÖ. İkisinin de amacı Kürt ve Türk kardeşlerini hedef alıp, çatışma çıkarmak. Bu alçakça işbirliğini bozan, Türk-Kürt kardeşliğini binlerce yıldır gönül bağıyla devam ettiren milletimize teşekkür ediyorum.”

Yıldırım: Vatandaş sokağa inerse siz kaçacak delik arayacaksınız VİDEO

PKK EN ALÇAK, EN KATİL TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

Başbakan Binali Yıldırım, PKK’nın en alçak, en katil terör örgütü olduğunu belirterek “Hiç merak etmeyin, bunların sonu yakındır. Bunlar çocuklarımızı asla dağa çıkaramayacaklar. Çünkü daha çok yatırım yapacağız. Çocuklarımıza daha fazla gelecek hazırlayacağız. Bunların kirli amaçlarına erişmesine mani olacağız.” dedi.

ÜLKEMİZİN HUZURUNU BOZMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Milletin bütün renklerini, farklılıklarını zenginlik olarak gördüklerini vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şundan emin olun ki, biz bu hain örgütlerin ülkemizin huzurunu bozmasına, milletimizin birliğini bozmasına asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Kardeşliğimiz sonsuza kadar devam edecek. Türk, Kürt hangi milletten olursa olsun kardeştir, onları birbirine düşürmeye çalışanlar da kalleştir. Biz, tarihimizi, medeniyetimizi beraber inşa ettik. Bu topraklarda kader birliği yaptık, geçmişimizi birlikte inşa ettik. Gelecekte de omuz omuza kol kola birlikte yürüyeceğiz.”

KÜRTLERİN PKK SORUNU VAR

79 milyonu kardeş bildiklerini, kucak açtıklarını, Türkiye’nin 780 bin kilometrekaresini aynı gelişmiş seviyeye ulaştırmak için var güçleriyle çalışacaklarını anlatan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: “Bölücü terör örgütü PKK, ‘Biz Kürtlerin sorunu için mücadele ediyoruz’ diyor. Öyle mi? Bakın, PKK terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yok. Sorun nedir? Kürtlerin PKK sorunu var. Bu sorunu da evelallah el birliğiyle ortadan kaldıracağız. Bu işin başka yolu yok. Geleceğimizi bu alçak örgütün karartmasına asla izin vermeyeceğiz.”

VATANDAŞ SOKAĞA İNERSE SİZ KAÇACAK DELİK ARAYACAKSINIZ

“Diyarbakır’daki 6-7 Ekim olaylarında 53 tane masum kardeşimizi kanına girenin, onların ölümüne sebep olanların kim olduğunu biliyorsunuz” diyen Yıldırım, sözlerini şöyle devam etti: “Akılları başlarına gelmemiş, şimdi yine vatandaşları sokağa çağırıyorlar, isyana çağırıyorlar. Vatandaş sokağa inerse siz kaçacak delik arayacaksınız. 15 Temmuz’da gördünüz, vatandaş sokağa inince ne olduğunu gördünüz. Şimdi siz vatandaşı sokağa çağırıyorusunuz. Diyarbakırlı sokağa iner ama ay yıldızlı bayrağı ile iner.”


İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.