18 Nisan 2012'da eklenmiş, 309 views kişi görüntülemiş
Yeryüzü Doktorları 12 Kişilik Ekiple Samali de Kendi Hastanelerinde …
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Yeryüzü Doktorları 12 Kişilik Ekiple Samali de Kendi Hastanelerinde …

Yeryüzü Doktorları, 12 kişilik ekiple, Mogadişu’da Medical Park ortaklığı ile açılışı gerçekleştirilen Yeryüzü Doktorları Şifa Hastanesi’nde görev yapmak için Somali’ye gitti.
Yolculuk öncesi Atatürk Havalimanı’nda Yeryüzü Doktorları adına gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Orhan Alimoğlu, “Yeryüzü Doktorları olarak 12 kişilik ekibimizle bir ay boyunca Somali’de Yeryüzü Doktorları Mogadişu Şifa Hastanesi’nde hizmet vereceğiz. Amacımız hasta muayeneleri, ameliyatlar gerçekleştirmek ve yerel çalışanların eğitimine katkıda bulunmak. Hastanemiz 1 ay önce açıldı, bu süre içerisinde yaklaşık 5 bin hasta muayenesi gerçekleştirildi. Bu ay içerisinde de bu kadar hasta muayenesini hedefliyoruz ve ameliyatlar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu Türkiye’den hastanemize yaptığımız ilk ziyaret olacak. Bundan sonra birer aylık periyotlarla devamlı hekimler ve sağlık çalışanları orada hizmet vermeye devam edecek. Bu gezinin en önemli özelliklerinden bir tanesi tamamen kendimizin kurduğu Yeryüzü Doktorları Mogadişu Şifa Hastanesi’nde çalışıyor olmamız. Hastanenin bütün plan ve projesi Yeryüzü Doktorları tarafından yapıldı. Daha önceki gidişlerimizde yerel hastanelerde çalıştığımız için yerel yetkililere, yerel hekimlere bağımlı olarak çalışıyorduk, ancak kendi hastanemizde bağımsız olarak çalışacağız” dedi.
TEDAVİ VE AMELİYAT YAPACAKLAR
Mogadişu’ya giden 12 kişilik sağlık ekibinde iki genel cerrah, yedi doktor, iki hemşire, bir acil durum teknisyeni, bir anastezist ve bir laboranttan yer alıyor. Yeryüzü doktorları 12 kişilik ekiple bir ay boyunca Mogadişu’da bulunan Yeryüzü Doktorları Şifa Hastanesi’nde tedavi ve ameliyatlar gerçekleştirecek.
(FOTOGRAFLI) – İstanbul / Bakırköy

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.