04 Haziran 2017'da eklenmiş, 331 views kişi görüntülemiş
Aydınlık gazetesi Genel Y.Yönetmeni İlker Yücel tahliye edildi
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Aydınlık gazetesi Genel Y.Yönetmeni İlker Yücel tahliye edildi

Dün çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Iğdır’dan dönüşü sırasında havalimanında gözaltına alınıp tutuklanan gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel tahliye edildi

YÜCEL’DEN İLK AÇIKLAMA

%C4%B0lker%20Y%C3%BCcel%20tahliyesinin%20ard%C4%B1ndan%20bekleyenlerle%20kucakla%C5%9Ft%C4%B1

İlker Yücel tahliyesinin ardından bekleyenlerle kucaklaştı

Genel Yayın Yönetmenimiz Yücel, cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada:“Okurlarımıza çok teşekür ediyorum. Aydınlık anlatmaya, haberleriyle konuşturmaya devam edecek. Bu yaşadığımız olay vesilesiyle FETÖ’nün Adalet Bakanlığı’nda etkili olduğu dönemde alınan kararlar yeniden tartışmaya açılmalı. O dönem vatanseverlerle ilgili alınan tüm kararlar şaibelidir. En son haberimin başlığı ‘Iğdır fabrika istiyor’ idi. Şimdi yeni bir haber hazırlayacağım ‘Cezaevi fabrika istiyor.’ Cezaevindeki süreç kısaydı ama koğuşlardaki durumu gözlemlemek benim için önemli bir ders oldu. Iğdır Cezaevi’nde gençler üretmek istediklerini, fabrika istediklerini, tarlada çalışmak istediklerini anlattı. İstanbul’a gelir gelmez bu gözlemlerimi okurlarımıza aktaracağım. Mapushane görmüş olamanın memnuniyeti içerisindeyim. Namık Kemal’den beri mahpushane vatanseverler için bir eğitim yeridir. Yoksul halkımızın sorunlarıyla en etkili şekilde yüzleşme yeridir. Orada duvarlar konuşuyor. ‘Üreten Türkiye Programı’nın ne kadar önemli olduğunu mapushanede bir kez daha gördüm.”

NE OLMUŞTU
Yücel’in tutuklandığı davada, davacı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak’tı. 2014 yılında yayımlanan “Bakan ve AKP zenginleri için suç örgütü fezlekesi” başlıklı haber nedeniyle Albayrak Aydınlık’a dava açmıştı. Albayrak’ın gerçeği yansıtmayan ve hakaretler içeren tekzip metnini yayımlamadığı için Yücel’in tutuklanmasına karar verilmişti.

İlker Yücel tutuklama kararını, “Tekzip yayımlanır ama Aydınlık’a hakaret eden tekzip yayımlanmaz. Milletimizin gerçeği öğrenme hakkını savunmakta ısrar ettik. Tutuklandım.” diyerek duyurmuştu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.