22 Nisan 2012'da eklenmiş, 261 views kişi görüntülemiş
Yazıcıoğlu Kazadan Önce Bir General Tarafından Tehdit Edilmiş
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Yazıcıoğlu Kazadan Önce Bir General Tarafından Tehdit Edilmiş

Helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölmeden bir süre önce, üst düzey bir general tarafından tehdit edildiği iddia edildi. Avrupa Türk Kültür Dernekleri Birliği Eski Başkanı Recep Yıldırım, Yazıcıoğlu’nun katıldığı bir resepsiyonda, kendisini arayan generalin ‘dağlarda parçaların toplanmaz, kalırsın’ şeklindeki tehdidine çok sert tepki verdiğini ifade etti. Cihan Haber Ajansı (Cihan)’na konuşan Recep Yıldırım, Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast sonucu şehit olduğunu savundu.

Özel yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı, Muhsin Yazıcıoğlu’nun 25 Mart 2009 tarihinde beş arkadaşıyla birlikte hayatını kaybettiği helikopter olayıyla ilgili soruşturmayı derinlemesine devam ettiriyor. Soruşturma sürerken Avrupa Türk Kültür Dernekleri Birliği Eski Başkanı Recep Yıldırım, Cihan’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. BBP lideri Yazıcıoğlu’nun suikast sonucu ortadan kaldırıldığını savunan Yıldırım, şöyle konuştu: “Muhsin Yazıcıoğlu birileri için tehlike arz ediyordu. Her babayiğit gidip de mayın tarlalarında basın toplantısı yapamaz. ‘Türkiye İran olmaz, Suriye olmasına da müsaade edemeyiz’ açıklaması yapma cesareti hiçbir liderde yoktu. En kritik dönemde ‘Millete namlusunu çeviren tanklara, ben selam durmam’ diyecek kadar yiğitti kendisi. ‘Ben derin devlet tanımam, ben derin milletim’ derdi. Şahit olduğum olayları düşündükçe ‘neden Muhsin Yazıcıoğlu şehit edilsin’ gibi ifadelerin içinin boş olduğunu daha iyi anlıyorum. Yazıcıoğlu birileri için tehlikeydi. Dolayısıyla o helikopterin bir suikast sonucu düştüğünü düşünüyorum. İlk gün de böyle söylüyordum. Suikast yapıldığına dair ilk gün hiçbir belge yoktu. Aradan iki buçuk yıl geçti. O iddiamızı güçlendirir duruma geldik.”

‘DAĞLARDA PARÇALARIN TOPLANMAZ KALIRSIN’

Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir general tarafından tehdit edildiğini öne süren Recep Yıldırım, bir resepsiyon sırasında Yazıcıoğlu’na bir generalin ‘Son zamanlarda çok ileri gidiyorsun, korkarım ki dağlarda parçaların toplanmaz kalırsın’ dediğini ifade etti. Yıldırım, olayı şöyle anlattı: “17 Ocak 2009 tarihinde Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde bir düğün salonunda düzenlenen gecede sivil toplum örgütlerinin başkanlarının olduğu masada rahmetli (Yazıcıoğlu) bu konuyu anlatıyor. ‘Resepsiyonda bir generalin ‘Son zamanlarda çok ileri gidiyorsun korkarım ki dağlarda parçaların toplanmaz kalırsın’ dediğini aktarıyor. Rahmetli de o generale ‘ben de o zaman senin apoletlerini sökerim’ gibisinden çok sert tepki veriyor. Daha sonra o masada bulunan arkadaşlardan biri bana bu konuyu anlattı. Ben de bu konuyu arkadaştan öğrendiğim kadarıyla Yazıcıoğlu’na sordum. Başkan da bu konuyla ilgili sessiz kalmam gerektiğini söyledi. Bu konunun aydınlatılabilmesi için Muhsin başkanın 25 Mart 2009 tarihinden beş yıl öncesine ait kullandığı telefonlarının tüm dökümlerinin çıkarılması gerekir.”

‘BU ANEKDOTUN ARAŞTIRILMASI GEREKİR’

Recep Yıldırım, bu tarihi anekdotun araştırılmasını istedi. Yıldırım, “Helikopterin düşmesiyle ilgili basından takip ettiğim kadarıyla ortaya çıkan bulguları gördükten sonra bu olayın savcılık tarafından yürütülen soruşturmaya katkı sağlayacağını umuyorum. Dolayısıyla bu anekdotun bir şekilde araştırılarak ortaya çıkartılması gerekir diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.