23 Nisan 2012'da eklenmiş, 733 views kişi görüntülemiş
Yağlardan ve kilolardan Kurtulmak
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Yağlardan ve kilolardan Kurtulmak

Evet, vücudumuzdaki yağları sevmiyoruz ama yüzümüzdekileri sevmek gerekiyor çünkü onlar bizi daha genç gösteriyor. Yani yaş ilerledikçe yüzümüzde yağ olması, dolgun göstermesi açısından istenilen bir şey. Sürekli egzersiz yapıp diyet yapmak kilo kaybına tabii ki yol açıyor ama aynı zamanda yüzün de küçülmesine, bazı yüz tiplerinde “çökmesine” neden oluyor. Bu durumda hafif balıketi olanlar yaşlanma sürecinin etkilerini yaşamada bir adım geriden geliyor ince yüzlülere oranla . çünkü yağ kırışıklıkları dolduruyor. Tabii yağ derken aşırı olanından bahsetmiyoruz . örneğin çene kemiği çevresindeki fazla yağlar yüzü olduğundan yaşlı gösteriyor. Yüze volüm verecek kadar olanı ideali.

40’lı yaşlar ile birlikte yüzdeki yağ azalmaya ve aşağı doğru inmeye başlıyor, bu da gerginlik kaybı, volüm kaybı ile eş anlamda . örneğin bir bebeğin yüzünü düşünün; yuvarlak ve gergin, yüzün her bölgesine eşit olarak dağıtılmış bir yağ oranı mevcut. 20’li yaşların sonuna gelindiğinde yüzdeki yağlar biraz aşağı doğru ilerlemeye başlıyor ancak gözle görülür oranda değil. 30’larda ise kaybedilen yağ oranı artıyor, bu da yüzün oval ya da kalp şeklini almasına yol açıyor. Yüzün çene kısmı darlaşıyor, yanaklar daha belirgin ve dolgun duruyor. 40’lı yaşlarda bu oran artıyor, yüzün orta kısmı aşağı doğru sarkmaya başlıyor. 50’lerde ise kaybedilen yağ oldukça yüksek. Yüzün şekli ters bir üçgen ya da kare şeklini anımsatıyor.

Zayıflamak ve kilo vermek için diyet yapamıyorsanız size destek olacak,tok tutacak yiyecek veya yiyecek gurubundan sayılabilecek gerçek bitkisel içerikli zayıflama karışımları önerilebilir

Yani istenilen, yağ kaybedilmesi söz konusu olduğunda, yüzden değil de vücuttaki yağlardan kaybetmek. Tabii ki vücudumuza ‘şurdakiler gitsin, burdakiler dursun’ gibi komutlar veremiyoruz, o zaman da yapılabilecek şey cilt için sağlıklı olduğu bilinen bu gıdaları dietimize eklemek:

Kırmızı biber – betakaroten içerir.

Pişmemiş yani çiğ gıdalar

Omega-3 zengini somon balığı

Peki yüzdeki fazla yağdan şikayeti olanlar ne yapabilir?

Tuzu Azaltmak: Ne kadar çok tuz tüketirsek yüz ve vücudumuz o kadar çok su tutar, yüzdeki bazı şişkinliklerin sebebi bile aşırı tuz tüketimi olabilir.

Daha çok Su İçmek: Doktorlar tarafından söylenen ideal miktar günde 8 bardak : hem toksinleri atmak hem de vücutta biriken yağlaran kurtulmak için.

Liposuction: Bahsettiğimiz yüz için olanı. Diet ve spor ile çene altındaki sarkık yağlardan kurtulmak mümkün olmayabilir. Doktor tavsiyesi doğrultusunda burdaki fazla yağın alınması ya da alternatif yöntemler denenebilinir.

Yaş ilerlemesi sonucu yüzde aşağı doğru kayan yağı geri koymanın bir yolu ‘dolgu’ lar. Anında gözle görülür düzelme sağlıyorlar ancak çok uzun ömürlü değilller, belirli aralıklarla yenilenmeleri gerekiyor. Yanaklar, çene kemiği ve çene çevresinde kullanılıyor.

Diğer bir yol ise kişinin kendi yağının alınıp, ihtiyaç olan yere geri enjekte edilmesi. Uzun süre kalıcılığını koruyan bir yöntem. Gözaltı, dudak çevresi mimik çizgileri, kaş arasındaki derin çizgiler, dudak, yanak, çene çevresi ve kaşların üstüne uygulanabiliyor. Kişinin kendi yağı kullanıldığı için herhangi bir alerji riski yok. Uygulama sonrası şişlik olabiliyor- özellikle de büyük miktarda enjekte edilmişse iyileşmesi birkaç hafta alabiliyor. Ancak ufak miktarda yapılan enjeksiyonlar 1-2 hafta içersinde tamamen düzeliyor. Etkileri konusunda doktorunuz daha net bilgiler de verecektir.

Tabii ki altını çizimek gerekiyor ki kime hangi tür tedavinin uygulanacağına bu işin uzmanı doktor karar veriyor. Cilt yapısı, yaş, hastanın isteği gibi faktörleri göz önüne alarak karar verecek olan uzman, sizin için idealinin ne olduğuna en iyi karar verebilecek kişi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.