07 Şubat 2020'da eklenmiş, 14 views kişi görüntülemiş
Valilik önünde “Çocuklarım aç, iş istiyorum” diyerek …
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Valilik önünde “Çocuklarım aç, iş istiyorum” diyerek …

Bugün sabah saatlerinde Hatay Valiliği önünde yaşanan olayda, uzun süredir işsiz olduğunu dile getiren adam kendini ateşe verdi. Yangın tüpleriyle müdahale edilen olaya ilişkinyeni açıklamayayımlayan valilik, şahsın başka bir hastaneye sevk edildiği sırada geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğini duyurdu.

“ÇOCUKLARIM AÇ, İŞ İSTİYORUM”

Sabah saatlerinde Hatay Valiliği önüne gelen adam, “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diyerek kendini ateşe verdi. Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen A.Y’ye yangın tüpleriyle polisler müdahale etti. A.Y. tedavi için hastaneye kaldırıldı. Yaralı adamın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İKNA ÇABALARI SÜRERKEN KENDİNİ YAKTI

Üzerine benzin döken A.Y’nin kendini ateşe vereceğini söylemesi üzerine olay yerine, Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü geldi. Yetkililer, A.Y ile konuşup ikna etmeye çalıştı. İkna çabaları sürerken A.Y. cebinden çıkardığı çakmakla kendini ateşe verdi.

POLİSLER YANGIN TÜPÜYLE SÖNDÜRDÜ

Alevler içinde kalan A.Y’ye, valilikte görevli polisler, yangın tüpleriyle hemen müdahale etti ve alevler söndürüldü. Güvenlik güçleri kendini yakan adama su verip yüzünü yıkadı. Bir süre sonra kendine gelen baba, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlikten bunaldığını belirtti.

HASTANEYE KALDIRILDI

Yaralı adama ilk müdahale olay yerinde sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Adamın üzerine yapışan elbiseleri, keserek çıkarıldı. Daha sonra yaralı adam ambulansla Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada, valilik binası araç girişi önünde bir vatandaşın, üzerine yanıcı madde dökerek kendini yakma girişiminde bulunduğu ve ikna çabalarının yetersiz kaldığı ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Valilik personelinin müdahalesiyle yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir. Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal hizmetlerden sosyal ekonomik destek yardımı, çocukları için şartlı eğitim yardımı ve şartlı sağlık yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur.”

VALİLİK’TAN BİR AÇIKLAMA DAHA: KENDİNİ YAKMA GİRİŞİMİNDE BULUNAN KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Olaya ilişkin 2. bir açıklama yayımlayan valilik, daha sonra, şahsın başka bir hastaneye sevk edildiği sırada geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Kendini yakma girişiminde bulunan Adem Yarıcı’nın valilik personeli tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra gerekli tıbbı müdahale için Hatay Devlet Hastanesi’ne sevkinin sağlandığı aktarılan açıklamada, “Hatay Devlet Hastanesinden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken Hatay Dörtyol ilçesi mevkisinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetmiştir. Vatandaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz” denildi.

Haber Videosu

: ‘Çocuklarım aç, iş istiyorum’ deyip valilik binası önünde kendini yaktı

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.