22 Ağustos 2012'da eklenmiş, 220 views kişi görüntülemiş
“Valiler 3 Yıl Süreyle Görev Yapacak”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

“Valiler 3 Yıl Süreyle Görev Yapacak”

Son Valiler Kararnamesi ile Yozgat Valiliğine atanan eski Bayrampaşa Kaymakamı Abdulkadir Yazıcı, görevine başladı. Vali Yazıcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları toplantıda Başbakanın kendilerine bulundukları yerde 3 yıl süreyle görev yapacaklarını söylediğini belirtti.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazcı için Yozgat Valiliği önünde karşılama töreni düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Kemal Şahin, Belediye Başkanı Yusuf Başer, İl Jandarma Komutan Albay Recep Yalçınkaya, ilçe kaymakamları, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Karşılamanın ardından toplantı salonuna geçen Vali Yazıcı, mesleğinin 28’inci senesine girerken Yozgat’ta görevlendirildiğini belirterek, “Tabii Anadolu’nun dağ ve derelerinde uzun süreler gezdik. En son İstanbul Bayrampaşa’da 5 sene kaymakamlık yaptım. Daha sonra kısmet burasıymış buraya atandım” dedi.

Yozgat’ı fazla gelmediğini ama aşina olduğunu, iklimini ve ruhunu iyi bildiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Öncelikle bu dönemin bizimle beraber geçireceğimiz memlekete millete hayırlı ve Uğurlu olmasını temenni ediyorum. Herkesin bir tarzı, bir tavrı vardır ama esas, halka hizmet noktasında ittifak etmektir. Biz de buradaki görev süremiz içerisinde Mevla önceden sağlık problemi vermezse başka olağanüstü hal olmazsa Sayın Başbakanımızın ifadesiyle 3 yıl civarında burada kalacağız. Bu süre eskinden yoktu, böyle bir ifade kullanıldı Sayın Başbakanımızla yaptığımız toplantıda. Mevla kısmet ederse inşallah bu 3 yılı iyi değerlendireceğiz. Ama ilk günümüz son günmüş gibi inşallah çalışacağız. Çünkü malum şu anda gördüğüm gibi aranızda geç arkadaşlar var ama ömür çok çabuk geçiyor ömür sermayesi çabuk bitiyor bizim alıp verdiğimiz her nefesi iyi değerlendirmemiz lazım. İnsanlar bir makam ve mevkiye gelinceye kadar verdikleri uğraşlar, verdikleri çabalar devlete verilen bir borçtur. Ancak devlet o kişiye bir makamı mevkiyi verdiği zaman devletin borcu bitmiştir, artık o makamdakinin borcu başlamıştır. Bizler şu an borçluyuz. İnşallah Yozgat halkına, Yozgat insanına, ülkemize, milletimize bu borcumuzu eda etmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı. – Yozgat

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.