12 Nisan 2012'da eklenmiş, 290 views kişi görüntülemiş
Uzman Çavuşun Baba Evine Ateş Düştü
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Uzman Çavuşun Baba Evine Ateş Düştü

Şırnak’ın Uludere İlçesi’nin Geymuşule üst bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada, şehit olan 2 askerden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Bayram Tekin’in memleketi Konya’daki baba evine ateş düştü.

Şehit Uzman Çavuş Bayram Tekin’in, merkez Karatay İlçesi’ndeki oturan ailesine acı haberi Konya Garnizon Komutanlığı’nda görevli subaylar verdi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan Fadime ve Servet Tekin çifti fenalaştı. Tekin çiftine, evin önünde hazır bekletilen sağlık görevlileri müdahale etti.

Şehit Uzman Çavuş Bayram Tekin’in 3 yıl önce evlendiği eşi Gülay Tekin ile 1.5 yaşındaki oğlu Altay Tekin’in, Şırnak’ta olduğu belirtildi. Şehit Tekin’in dayısı Halil Güdek, “Yeğenimin 12 gündür sınırda görev yaptığını biliyorduk. Bugün de acı haberine aldık. Konya’da annesi ve babası var. Eşi ve çocukları Şırnak’ta. Ağabeyi Ali Tekin de Çanakkale’de uzman çavuş” dedi.

‘ANNE AYAKLARIM SU İÇİNDE KALIYOR’

Gözü yaşlı anne Fadime Tekin de, oğluyla en son telefonla görüştüğünü belirterek, “Oğlum nasılsın, niye gelmiyorsun diye sordum. O da bana ‘Anne buralarda çok kar var. Ayaklarım su içinde kalıyor. Akşam ancak kurutuyorum. 3-4 hafta sonra astsubaylığa geçiş sınavı var. Sınav için izin aldığımda Konya’ya da geleceğim’ dedi. Ama kuzumun kendi yerine cenazesi gelecek” dedi.

Fadime Tekin, 7 oğlu olduğunu belirterek, “Birini şehit verdim. Vatan sağ olsun” dedi. Haberi vermeye gelen subaylar da şehit annesi Fadime Tekin’e, “Böyle konuşarak onları sevindirmeyelim” dedi. – Konya

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.