Uyku problemi yaşıyorsanız dikkat bu besinler uykunuzu getirecek

12.11.2017

39 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Uyku problemi yaşıyorsanız dikkat bu besinler uykunuzu getirecek

Yoğun iş ve hayat temposu, gece uykunuzu bozacak seviyede mi? Eğer doğal yollarla uyuyamıyorsanız, yiyeceklerden takviye alabilirsiniz. Peki uyku getiren besinler neler? 

Ballı süt

Bu ikilinin birçok hastalığı iyileştirme gücü olduğunu biliyoruz. Annelerimizin yatmadan önce bize içirdikleri muhteşem karışım ballı süt kaliteli bir uyku için tercih edebileceğiniz ilk içecek olabilir.

Muzlu süt

İçinde bulundurduğu magnezyum sayesinde kasları gevşetip melotonin ve serotonin hormonlarının salınımını da arttırır. Dolayısıyla vücut rahatlamış ve uyku kalitenizde artar.

Vanilyalı süt

Süt gerçek bir uyku ilacı! İçeriğinde bulunan kalsiyum, triptofan bileşeniyle birleştiğinde daha rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır. Vanilyanın rahatlatıcı etkisi ile birlikte birleştiğinde süt daha kaliteli uykularınızın başlangıcı olup ertesi güne daha zinde uyanmanızı sağlayacak.

Kirazlı yoğurt

Uzmanlar uyumadan önce mutlaka yoğurt yenmesi gerektiğini yıllardır söylüyor. Doğal bir sakinleştirici olan triptofan isimli içeriğinden dolayı yoğurt oldukça sağlıklı birçok enzimi de içinde bulundurur. Kiraz ile birleştiğinde bulunan melotonin ile vücudun gevşemesini ve rahatlamasını sağlar.

Kiraz veya vişne suyu da uykuya yardımcı olur

Taze sıkılmış kiraz veya vişne suları da kaliteli bir uykuya yardımcı olur. Uyku döngüsünün düzenlenmesi için vücudumuzun salgıladığı melotonin içeren kiraz ve vişne uyku kalitenizi arttırarak daha rahat bir uyku çekmenize yardımcı olur.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.