07 Nisan 2012'da eklenmiş, 315 views kişi görüntülemiş
Üniversite Öğrencilerinden Kürecik Protestosu
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Üniversite Öğrencilerinden Kürecik Protestosu

Malatya’ya gelen Üniversite öğrencileri, Akçadağ İlçesi’nin Kürecik Beldesi’nde kurulan NATO Radar Savunma Üssü’nü protesto etti.

NATO’nun, Akçadağ İlçesi Kürecik Beldesi’nde kurduğu radar savunma sistemine protestolar devam ediyor. Bugün de yurdun birçok kentindeki üniversitelerden öğrenci toplulukları, Malatya’ya geldi. Sayıları 200’ü bulan öğrenci grubu ilk olarak Kürecik meydanında kurulan eylem çadırında toplanarak halaylar çekti. Öğrenciler daha sonra Küreciklilerle birlikte ellerinde pankartlarla radar üssüne doğru yürüyüşe geçtiler.

Eylemciler üssün bulunduğu dağa tırmanmak istedi. Ancak yol jandarma barikatı ile kesilince, öğrencilerle güvenlik güçleri arasında kısa süreli tartışma oldu. Öğrenciler Jandarma barikatını geçemeyince bulundukları yerde basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından protestocular yanlarında getirdikleri maket füze ile üzerinde NATO amblemi olan beyaz bir bezi ateşe verdiler.

Jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı eylem, öğrencilerin olaysız dağılmalarının ardından sona erdi. – Malatya / Akçadağ
(Doğan Haber Ajansı)

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.