07 Haziran 2017'da eklenmiş, 69 views kişi görüntülemiş
Umarım Katar’a askeri yaptırım olmaz
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Umarım Katar’a askeri yaptırım olmaz

El-Cubeyr, Katar ile yaşanan son krizle ilgili olarak Paris'te basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Katar'ın ülkesi ve diğer Arap ülkeleri ile ilişkileri tamir etmek için ne yapması gerektiğini gayet iyi bildiğini söyledi.

El-Cubeyr, "Biz, Katar'ın birkaç yıl önce aşırı gruplara yapılan destekle ilgili verdiği sözleri tutmasını istiyoruz, bu ülkenin medyasının düşmanca tavrı ve diğer ülkelerin işlerine müdahalesi de bunları kapsıyor" dedi.

'KİMSE ZARAR VERMEK İSTEMİYOR'

"Katar'a kimse zarar vermek istemiyor" ifadesini kullanan el-Cubeyr, şunları söyledi:

"Katar hangi yöne doğru hareket edecek buna kendi karar verecek. Biz bu adımı büyük bir sıkıntı içinde ve onların izledikleri politikaların sürdürülebilir olmadığını ve değişmesi gerektiğini anlatabilmek için attık. Katar, Hamas ve Müslüman Kardeşler'i destekleyerek, Filistin yönetimi ve Mısır'a zarar veriyor. Biz bunun iyi olmadığını düşünüyoruz. Katar, Ortadoğu'nun istikrarına katkıda bulunabilmek için bu politikalara son vermeli."

'KATAR'IN MALİYETLERİ KARŞILAMAK İSTEYECEĞİNE İNANMIYORUZ'

El-Cubeyr, "Biz sağduyu ve mantığın, doğru adım atılması konusunda Katar'ı ikna edeceğini umut ediyoruz. Bizim aldığımız kararlar oldukça sert ve bunların Katar'a maliyeti oldukça fazla olacak. Biz Katar'ın bu maliyetleri karşılamak isteyeceğine inanmıyoruz" dedi.

"Doha'ya askeri yaptırım olacak mı?" yolundaki bir soruya el-Cubeyr, "Umarım olmaz" yanıtını verdi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.