UĞUR DÜNDAR, HADDİNİ BİLDİRDİ.

12.11.2012

301 views Kişi Okumuş

0 Yorum

UĞUR DÜNDAR, HADDİNİ BİLDİRDİ.

Baransu̵;nun Dündar hakkındaki iddiaları üzerine canlı yayına telefonla bağlanan usta gazeteci Uğur Dündar ve Baransu arasındaki gerilim geceye damgasını .

İşte O gerilim dolu anlardan satır başları:

”Bak Baransu, sen daha ana rahmine düşmeden önce ben bu ülkede gazetecilik yapıyordum”

”Mehmet Baransu’ya bir soru sormak istiyorum, kaç yaşında acaba?” sorusunu Baransu’ya yönelten Uğur Dündar, Baransu’dan ”36 yaşındayım Uğur bey” cevabını aldıktan sonra ”Bak Baransu, sen daha ana rahmine düşmeden önce ben bu ülkede gazetecilik yapıyordum. Senin o Uludere falan dediğin yerler var ya, ben sen doğmadan 4 sene önce oralarda Türkiye’nin bugün karşılacağı belanın, terör belasının nasıl gelmekte olduğunu anlatıyordum. Sen bir defa çok büyük bir yalancısın. Sen benim hakkımda ve başka gazeteciler hakkında kitap yazdın. Ve benim 28 şubat sürecinde yazdığım yazılardan cımbızlayarak çok büyük iftiralar ve yalanlar attın.”

”SEN MAHKEMEYE VERİLMEYE DEĞMEZSİN…”

Tartışmanın alevlendiği sırada Baransu’nun ”Neden beni mahkemeye vermiyorsunuz Uğur Dündar?” demesi üzerine, usta gazeteci Uğur Dündar ”Sen mahkemeye verilmeye değmez bir insansın.” dedi.

”Ben bu ülkede bir Genelkurmay Başkanı’nın görevdeyken Divan-ı Harb’e vermekle tehdit ettiği tek gazeteciyim.”

Taraf gazetesi yazarı Baransu’nun ”Doğan Güreş’i eleştirmeyene kahraman demiyorlardı.” çıkışı üzerine sinirlenen Dündar; ”Bırak şimdi. Ben Genel Kurmay Başkanıyken yaptığım haberler nedeniyle Doğan Güreş beni Divan-ı Harb’e vermekle tehdit etti ve Ağır Ceza Mahkmesi’nde yargılattırdı beni! Ama ben asker düşmanı olmadım, bu karşınızdaki vatandaş gibi asker düşmanı olmadım! Çünkü asker, bu ülkenin bağrından çıkmıştır. Asker içinde yanlışlar yapanlar olabilir. Onlar hesabını verirler. Sen asker düşmanısın, düşmanısın, sen müfterisin” diye karşılık .

BARANSU: ”Uğur Dündar efsanesini bitirdiğim için rahatsızsınız!”

DÜNDAR: ”Uğur Dündar efsanesini senin padişahın bitiremez…”

Baransu’nun Uğur Dündar efsanesini bitirdiği iddiası üzerine usta gazeteci Dündar Baransu’ya şu sözlerle karşılık verdi.”Uğur dündar efsanesini senin padişahın bitiremez. Senin padişahın var ya o da bitiremez. Tamam mı sus, sus dinle. Sen ana rahmine düşmeden ben bu ülkenin meselelerini anlatıyordum çocuk. Sana gazeteciliği öğretmem lazım, sana iftira atmadan insanlar hakkında nasıl konuşulacak öğretmem lazım. Sen gel benim yanıma da biraz gazeteciliği öğren tamam mı çocuk.”

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.