04 Ocak 2013'da eklenmiş, 396 views kişi görüntülemiş
PARASIZ TUTUKLU ÖĞRENCİLERE EZİYET
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

PARASIZ TUTUKLU ÖĞRENCİLERE EZİYET

Öğrenciler Sınava Gönderilmedi!

Adana Kürkçüler F tipi Ceza evinde tutuklu yargılanan Mersin Üniversitesinde okuyan 3 öğrenci para vermiyorlar gerekçesi ile Final ve Vize  sınavlarına gönderilmedi.

Ceza evi müdürlüğü öğrencilerin okudukları üniversitenin final sınavlarına gitmek için yol masrafının olacağı ve buna ek olarak öğrencilerle beraber gönderecek askerlerin olmadığını belirtti

Eğitim Hakları Engellendi!

En tabii hakkı eğitim olan bu üç üniversite öğrencisinin okuduğu  Mersin üniversitesindeki  sınavlara girişlerini hapishane yönetimi ve adaletsiz hukuk düzenlemeleri engelliyor.

Oysa onlar maddi durumlarının kötü olmasından dolayı parasız eğitim ve harçların kaldırılmasını istedikleri için ceza evindeler. Parasız eğitim pankartı asan bu öğrenciler gibi bugün Türkiyede binlerce öğrenci mahkum.

300 TL İstediler!

Cezaevi müdürlüğü öğrencilerin ısrarı üzerine öğrencilerden yol ve asker masraflarını karşılamak adına 300 tl istedi.Tayip Erdoğan ODTÜ yü ziyaret ettiği sırada kendisine 3500 polis eşlik etmişti. Onlarca araç Konvoy oluşturmuştu. Bunların masraflarını kim üstlendi,Tayip Erdoğan Cebinden mi verdi?

 

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.