17 Mayıs 2019'da eklenmiş, 54 views kişi görüntülemiş
Türk Harb-İş  Tank Palet özelleştirmesi İptal davası kamuya açık yapılmalı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Türk Harb-İş Tank Palet özelleştirmesi İptal davası kamuya açık yapılmalı

SEDA AKYÜZ / ANKARA

Yürütmenin durdurulması reddedilen Tank Palet Fabrikası’nda gözler şimdi iptal davasında. Davanın kamuya açık yapılmasını talep eden Türk Harb-İş Sendikası Başkanı Bayram Bozal, "Aksi takdirde herkesin kafasında soru işaretleri kalacaktır" dedi.

T%C3%BCrk%20Harb-%C4%B0%C5%9F%20Sendikas%C4%B1%20Ba%C5%9Fkan%C4%B1%20Bayram%20Bozal

Türk Harb-İş Sendikası Başkanı Bayram Bozal

 

Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirme girişimine karşı Türk Harb-İş Sendikası hem Cumhurbaşkanlığına hem de Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na bu kararıyla ilgili Danıştay nezdinde dava açmıştı. Sendikanın başvurusunu inceleyen ve davalı Cumhurbaşkanlığı ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın savunmalarını alan Danıştay 13. Daire ise yürütmenin durdurulması talebini reddetmişti.

‘GÜVENLİK ZAFİYETİ OLUR’

Danıştay’ın yürütmenin durdurulma talebini reddetmesinin ardından gözler şimdi sendikanın özelleştirmenin iptali için açtığı davaya çevrildi. Davanın kamuya açık yürütülüp yürütülmeyeceği merak ediliyor.

İptal davasının sendikanın lehine sonuçlanacağını ümit ettiklerini belirten Bozal şunları kaydetti: "Açıkçası bizim beklentimiz yürütmenin durdurulması ve iptaliydi. Ümit ediyorum ki bundan sonraki süreçte dava lehimize sonuçlanacaktır. Durdurma talebimizde de dile getirdiğimiz gibi milli güvenlikte zafiyet oluşturacak bu özelleştirme girişiminden vazgeçilmesi gerekiyor."

‘DERDİMİZİ ANLATALIM’

Bozal, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Durdurma talebimiz reddedildi ancak özelleştirmenin iptal edilmesi için açtığımız dava henüz görülmedi. Şimdi bu kararın ardından açıkçası duruşma kapalı mı görülecek, acaba bize bile haber verilmeden görülüp, üzeri kapatılacak mı diye düşünmüyor değiliz! Bu kadar kamuoyuna mâl olmuş, sürekli görsel ve yazılı basında yer alan konunun kamuya açık şekilde yargılamanın yapılacağına inanmak istiyoruz. Aksi takdirde herkesin kafasında soru işaretleri olacaktır. Biz açık görülmesini istiyoruz. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı herkes, tüm taraflar gelsin derdimizi anlatalım."

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.