14 Mart 2012'da eklenmiş, 323 views kişi görüntülemiş
‘Terim’in cesareti yok’
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

‘Terim’in cesareti yok’

Gazeteci yazar Hıncal Uluç, Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesinde birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu…

* Fenerbahçe-A.Gücü’nü, G.Saray da G.Birliği’ni 2-0 yendi. Bu maçlar için neler söyleyeceksiniz?

Fenerbahçe, Ankaragücü’nü yendi sanıyorsunuz, yanılıyorsunuz! F.Bahçe o gece Barcelona’yı yendi (!) Yani ben ertesi gün gazeteleri görünce öyle zannettim. Ben öyle zannettim ki Fenerbahçe o gece Barcelona ile deplasmanda oynadı! Aykut Kocaman kükredi, İşte nihayet Fenerbahçe’nin deplasman fobisi sona erdi! Sahaya çıkacak 11’i bulamayan, onların üstüne giydirecek forma bulamayan, SporBakanı’nın yolladığı formalarla maça çıkabilen, 11 maçtır kazanamayan, rekor kıran(!) Ankaragücü’nü yenmiş Fenerbahçe!

ŞAŞIRMIŞIZ, BARCELONA’YMIŞ!

Ertesi gün gazeteleri açıyorum, bizim gazetemiz dahil. Vay anasını yaa. Yok biz şaşırmışız! Barcelona ileoynamışlar! Barcelona’da Messi’lerle oynamışlar, onları darmadağın etmişler de! Vay anasını yaa. Gazeteciliğin ben bu kadar ayağa düştüğünü görmedim. Güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum.

Cumartesi günü oynanacak olan Fenerbahçe-Galatasaray maçı için ne düşünüyorsunuz? Galatasaray, Fatih Terim başındayken en son 12 yıl önce Kadıköy’de kazanmış. Sizce hangi takım galibiyete daha yakın? Futbolun bu kadar kötü oynandığı bir derbi için her şey söylenebilir.

Çünkü Fenerbahçe’nin savunması da rezalet, Ankaragücü dahil kim üstüne gelirse darmadağın ediyor, Galatasaray’ın da! Ama Galatasaray yanlış oynuyor. Galatasaray, Fenerbahçe’nin istediği oyunu oynuyor.

Nedir o Fener’in istediği oyun? Rakip takım kendisinden korksun, kendi sahasında top çevirsin.

Galatasaray’ın oynadığı oyun da bu! Semih Ujfalusi’ye, Ujfalusi Eboue’ye, o tekrar Semih’e, ondan Hakan’a, ondan geriye Muslera’ya, o bir tepiyor, öyle saçma sapan vuruyor ki toplara rakibin kontratağı başlıyor.

Gençlerbirliği’ne karşı böyle oynadın mı mesele yok.

Ama Fenerbahçe’ye karşı böyle top oynadın mı Fenerbahçe seni döver orda. Fenerbahçe’de öyle adamlar var ki orda top kapacak.

FENER KAPARSA HEZİMET OLUR
Gençlerbirliği maçında Gençlerbirliği’nin bütün akınlarını başlatan Galatasaray oldu kaptırdığı toplarla. Ama topları kapan Gençlerbirliği olduğu için gol olmadı. Fenerbahçe kaparsa o topları hezimet olur zaten.

Çünkü Galatasaray’ın savunması çok kötü.

Fenerbahçe’nin savunması da ayakta duramıyor. Galatasaray topu öbür tarafta oynamayı düşünürse yani Gençlerbirliği maçının ikinci yarısının ilk 20 dakikası gibi hücum pres yaparsa, perişan eder Fenerbahçe’yi.

Hem de Saracoğlu’nda perişan eder! 6-0’ı geri alacak kadar perişan eder.

Ama Fatih Terim’de bu sene o cesaret yok.

Galatasaray orada hasbel kader öne geçerse, Galatasaray orada hemen 1-0’ın 2-1’in üstüne yatmaya kalkıp, hücum adamlarını çıkarıp, geriye Ceyhun’larla Servet’lerle Gökhan’larla takviye yaparak, üçüncü, dördüncü, beşinci stoperleri koyup savunmaya çekilir. Savunmaya çekildiği andan itibaren de Fener alır götürür. Yani Galatasaray hücum pres oynamaz, hazırlık pası denilen hiçbir işe yaramayan rakibe top kaptırıp kontratak oyunda ısrar ederse 6-0 da unutulur, Fener öyle bir tarihi zafer dahakazanır ki Galatasaray temizleyemez.

Yani iki takıma baktığın zaman, desen ki bana maç 7-0 bitti, 7-1 bitti, zerre kadar şaşırmam.

Ama sorarım kim kazandı diye.

Çünkü ikisi de kazanabilir 7-1 veya 6-0. İkisinin de ayakta duran savunması yok. Bu bir taktik maçı.

İYİ ANALİZ EDEN KAZANIR
Hangi hocanın yüreği daha dayanıklı çıkarsa, hangi hoca rakibinin zaaflarını daha iyi analiz etmişse o kazanır.

Fenerbahçe savunmasına yerden kısa paslarla gidersen perişan edersin.

Fenerbahçe savunmasını top çıkarırken bastırırsan onlar top çıkaramaz.

Oyun o sahada kalır! Ama G.Saray yan paslarla hazırlanacam diye kendi sahasında paslarla oynar da topu kaptırırsa Fenerbahçe hezimete uğratır Galatasaray’ı.

BU YÖNETiMDEN KURTULMALI
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal “Başkanı olmayan kulübün stadına benim gitmem doğru olmaz. Eşitlik olmalı” diyor. Bu düşünceyi siz nasıl karşılıyor sunuz? Doğru söylüyor. Başkanı gitmiyor, ayrıca taraftarı gitmeyen kulübün ben başkanının da tribüne gitmesine zaten baştan beri karşıyım. Galatasaray taraftarına yasaksa Fener maçı, Fenerbahçe taraftarına yasaksa Türk Telekom Arena o külübün başkanı da gitmez.

Çünkü bu kararı o kulüp başkanları aldılar. Benim adıma karar alacaksın Hıncal gelmesin maça, Yılmaz gelmesin maça Özge gelmesin maça! Ama ben gideyim oturayım Şeref tribününe! Yok öyle yağma yok sen de gitmezsin arkadaş.

Benim tribünde yerim nasıl olsa ayrılmış, taraftar gelmesin! Dışarda da olsa Aziz Yıldırım, Ünal Aysal’ın oraya gitmemesi Aziz Yıldırım’ın da bu tarafa gitmemesi lazım. Çünkü bu kararı onlar aldılar.

Taraftar karşı takımın maçına gitmeyecek diye! Bir karar aldın mı önce sen uyacaksın ki örnek olacaksın. “Bak ben gitmiyorum arkadaş, siz de gitmeyeceksiniz.” Bir tek G.Saraylı yönetici sahada olmayacak. Sahadaki görevli gider o kadar.

GALATASARAY’DA KRİZ VAR
Galatasaray Başkan yardımcısı Adnan Öztürk’ün, ‘Türk futbolunu yalı çocuklarının oyuncağı olmaktan kurtaramazsak…’ açıklamasını nasıl yorumladınız? Daha sonra Ünal Aysal’ın Demirören’den özür dilediği iddia ediliyor. Galatasaray’da bu durum kriz yaratır mı? Kim ne derse desin zaten Galatasaray’da kriz var. Onlar örtbas etmeye çalışıyorlar ama Adnan Öztürk başka telden çalıyor, öbürleri başka. Ancak ben bu açıklamada Adnan Öztürk’ün yanındayım. 2Galatasaray Yönetimi’nde bir bölünme olduğu söyleniyor. Adnan Öztürk, Ali Dürüst ve Ali Gürsoy ile Sedat Doğan’ın üç farklı grup oluşturduğu konuşuluyor.

Buna katılıyor musunuz? Var var! Kim ne söylerse söylesin, ben başından beri söyledim. Yani Ünal Aysal yanlış bir seçim yaptı.

Yanlış bir yönetim kurdu, tek başına girdiği halde, rakibi olmadığı halde.

Onun bunun hatırına bir çok adamı doldurdu.

Onun için bu garip şey oldu. Ünal Aysal en kısa zamanda kongreye gidip kendi kafasına uygun, eskilerin deyimiyle mütecaniz bir yönetim kurulu yapmalı. * 31 Mart’ta Galatasaray’da bir mali kongre var. Ünal Aysal rahat olmalı mı bu kongrede? Yok herhangi bir zorluk olmaz kongrede. Ama ben tekrar söylüyorum mali kongrede önergeyle mi nasıl yaparsa halledip seçim kongresine çevirmeliler bence.

Galatasaray’ın bu yönetimden gelecek sene kurtulması lazım.

Adnan Polat’ın hafta içinde açıklamalırı vardı? Yüzde yüz haklı Adnan Polat’ın sonuna kadaryanındayım bu açıklamalarda.

Daha da sert olabilirdi, hatta yumuşak konuşmuş. Asıl bu konularda konuşması gereken kişiGalatasaray’ın Başkanı Ünal Aysal.

TULUN, AYSAL’IN SAĞ KOLU
Ne yazık ki susarak, eylem ve söylemleriyle Adnan Polat’ı yani bir Galatasaray Başkanı’nı bir başka Galatasaray başkanı çok müşkül bir durumda bırakıyor.

Bu olayın baş müsebbibi Bülent Tulun! Bülent Tulun, Ünal Aysal’ın sağ kolu. Manzaraya bakar mısınız? Yani Galatasaray’ı mahkemelere düşüren, Galatasaray Kulübü’nün Florya’nın ve Telekom’un polis tarafından basılmasına sebep olan adam şu anda Galatasaray başkanının sağ kolu ve Galatasaray’dan alıyor maaşını. Ünal Aysal değil.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.