28 Eylül 2012'da eklenmiş, 222 views kişi görüntülemiş
Tayyip Erdoğan Muzakere Değil Mutareke Yapacak
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Tayyip Erdoğan Muzakere Değil Mutareke Yapacak

Tayyİp Erdoğan’ın “müzakere süreci başlayabilir” açıklaması, terörle mücadele eden askerlerin de tepkisini çekti. Emekli Tümgeneral Alaaddin Parmaksız, “Sıfır terörle teslim aldıkları ülkede terör örgütüyle işi görüşmeye kadar götürdüler. Müzakere iddiası ilk ortaya atıldığında ’Bunu ispat edemeyenler şerefsizdir’ denilmişti” diye konuştu. Emekli Tümgeneral Erdal Sipahi ise, “Müzakere mütarekeye doğru gidiyor. Bunun terörle mücadeleyi nasıl etkilediği ortada” dedi.
Türk tarihinde böyle birşey yok
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “müzakere süreci başlayabilir” açıklaması, terörle mücadele eden emekli paşaların da tepkisini çekti. Emekli Tümgeneral Alaaddin Parmaksız, Erdoğan’ın açıklamalarını, “Sıfır terörle teslim aldıkları bir ülkede terör örgütüyle işi görüşmeye kadar götürdüler” sözleriyle değerlendrdi. Parmaksız şöyle dedi: “Türk tarihinde böyle bir şey hiç olmamıştır. Bir taraftan ’Terörle mücadele edeceğiz’diyorlar bir taraftan da terörü yapanlarla fiilen görüşme yapıyorlar. Müzakere iddiası ortaya atıldığında ’Bunu ispat edemeyenler ş,erefsizdir’ dendi. O zaman söyleyeceklerdi aslında ’Oslo görüşmesini yapıyoruz’ diye. Şehit olan vatan evlatlarına yazık oluyor. Bu yaşananlar benim tahayyülümün dışında. Bir gün gelecek benim devletim terör örgütüyle terör örgütünün başıyla müzakere yapacak tahayyül edemezdim.”

Mütarekeye doğru
Emekli Tümgeneral Erdal Kamil Sipahi ise,  “Terörle mücadelede geldiğimiz nokta Türk ordusuyla mücadele, PKK ile müzakere. Terörle mücadelenin özeti bu” dedi. Sipahi, “Müzakerelere bakarsanız mütarekeye doğru da gidiyor. Bunun terörle mücadeleyi nasıl etkilediği ortada. Bu açılım sürecinin terörle mücadeleyi nasıl etkilediği nereden nereye gelindiği hangi vahim noktaya gelindiği ve Türkiye’nin bölünmenin ve iç savaşın eşiğinde olduğunun saklanacak bir tarafı yok” ifadelerini kullandı. Şehit Aileleri ve Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamit Köse de, “Terör öldüre öldüre bitmez deniyor. Kimse öldürmekten yana değil ama bu ülkenin birliğine ihanet edenler öldürülür. Gidip PKK’ya teslim mi olalım? Bu durum böyle giderse şu anki hükümet yöneticileriyle, Kandil’dekiler, İmralı’dakiler halef selef olacak, belki de becayiş olacak” diye konuştu. Türkiye Muharip Gaziler Derneği İkinci Başkanı Yusuf Günaydın ise, “Biz bu görüşmeye karşıyız. Hükümet kendini terör örgütü karşısında bu kadar küçük düşürmemeli” dedi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.