10 Kasım 2017'da eklenmiş, 167 views kişi görüntülemiş
Suudi Arabistan Lübnan Başbakanı Saad Hariri’yi Tutukladı mı?
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Suudi Arabistan Lübnan Başbakanı Saad Hariri’yi Tutukladı mı?

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyaretinin ardından Suudi Arabistan'a sürpriz bir ziyarette bulundu.

Macron, ülkedeki gözaltı operasyonunun arkasındaki isim olan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman tarafından havalimanında karşılandı.

Başkent Riyad'da baş başa görüşen ikilinin fotoğrafları, Suudi Arabistan haber ajansı tarafından dünyaya sabaha karşı dünyaya servis edildi.

Ziyarette, Lübnan'da istikrarın önemini vurgulayacağını söyleyen Fransa lideri, görüşmede Yemen'deki iç savaş ve ablukayı da masaya getireceğini söyledi.

LÜBNAN: HARİRİ ALIKONDU

Bölgede fırtına koparan gelişmeler, Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Suudi Arabistan'da istifa etmesiyle başladı. Can güvenliğinden endişe ettiği için koltuğunu bıraktığını öne süren Hariri, açıklamasında açıkça İran ve Hizbullah'ı suçladı.

Ancak dün Lübnan yönetimi, Hariri'nin Suudi Arabistan'da alıkonulduğunu ve ülkesine dönemediğini duyurunca, dünya şoka uğradı. Başkent Beyrut sokaklarına asılan posterlerde 'Hepimiz Saad'ız' yazıyordu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.