27 Haziran 2012'da eklenmiş, 376 views kişi görüntülemiş
Suriyenin Kurtuluş Savaşı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Suriyenin Kurtuluş Savaşı

Türkiye’nin Suriye ile en büyük krizi yaşadığı şu günlerde bazı basın yayın organları hayretle karşılanan yayınlara imza atıyor.

Silahsız Türk uçağını düşüren ve herhangi bir telafi çabası göstermeyerek krizi tırmandıran Suriye en büyük desteği Türkiye’deki Baas rejimi yanlılarından görmeye devam ediyor.

Marjinal yayınlarıyla tanınan Ulusal Kanal dün ekranlara, ideolojik yakınlığı bulunanları dahi ‘bu kadar olmaz’ dedirten bir yayınla çıktı. Saat 15.00’te verilen ‘Suriye’nin Kurtuluş Savaşı’ isimli belgesel milli bir duruş sergilenmesi gereken zamanlarda kafaları karıştırdı. Mart ayında çekimleri yapıldığı anlaşılan belgeselde Şam’da bazı röportajlar yapılıyor. Belgeselde ülkede ne kadar sakin bir hava olduğu izlenimi verilerek iç çatışmaların dış mihrakların kışkırtmasıyla yapıldığı belirtilerek Baas rejiminin ülkede güçlü olduğu algısı oluşturulma çalışılıyor, ülkede bayram havası olduğu mesajı yayılıyor. Hama, Humus gibi şehirlerde binlere kişinin Esed güçleri tarafından katledilmesiyle ilgili herhangi bir vurgunun yapılmadığı belgeselde aksine muhalifler alabildiğince eleştiriliyor.

İZLEYENLERİ ŞOKE EDEN BELGESEL

Milli duyarlılığın zirvede olduğu şu günlerde ismiyle tezat bir yayıncılık ortaya koyan Ulusal Kanal, yayın politikasıyla ilgili daha çok eleştirilecek gibi görünüyor.
İşte o belgeselden kısa bir kesit.

 


 

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.