09 Şubat 2013'da eklenmiş, 329 views kişi görüntülemiş
Suriyeliler Adana’daki Çadır Kente Yerleştirilecek
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Suriyeliler Adana’daki Çadır Kente Yerleştirilecek

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Türkiye’ye sığınan Suriyeliler için kurulan 13 bin kişilik çadır kenti gezdi. Suriyelilerin önümüzdeki haftadan itibaren çadırlara yerleştirileceğini aktaran Coş, kampın ilerde meydana gelebilecek doğal afetlerde de kullanılabileceğini söyledi.

Vali Coş, Sarıçam ilçesi Buruk Mahallesi yakınlarında kurulan çadır kentte incelemelerde bulundu. Çadır kentin küçük birkaç noksanlıklar haricinde bitmiş durumda olduğunu ifade eden Vali Coş, birkaç güne kadar da eksikliklerin tamamlanacağını söyledi. Coş, “Burası sadece Suriyeli misafirler için değil, ilerde Afet Müdürlüğü’nün kontrolünde bir alan olarak, Allah muhafaza, bir doğal afet olduğunda ihtiyaç duyulursa kullanılabilir. Çadır kent altyapısı, elektriği, suyu, kanalizasyonu hazır vaziyette tutulacak.” dedi.

Suriyeli sığınmacıların Türk geleneklerine uygun bir şekilde misafir edileceğini belirten Vali Coş, çadır kentte yaklaşık 13 bin kişinin ağırlanabileceğini, bu rakamın ihtiyaç durumuna göre değişebileceğini aktardı. Çadır kentin Birleşmiş Milletler standartlarına uygun olarak hazırlandığını dile getiren Vali Coş, “Temenni ediyoruz ki, Suriye’de durumlar normale dönsün, oradaki insanların buraya ihtiyacı kalmasın. Tabii bir ihtiyaç olduğunda milletimiz, devletimiz komşuluk ilişkilerinin gereğini, akrabalık hukukunun gereğini yerine getirmektedir. Buradaki kampımız da bu amaçla hizmet verecektir.” diye konuştu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.