10 Nisan 2017'da eklenmiş, 23 views kişi görüntülemiş
Suriye ordusu Dera ve Deyrezzor’da teröristlere darbe İndirdi
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Suriye ordusu Dera ve Deyrezzor’da teröristlere darbe İndirdi

DERA

Askeri kaynaklar Suriye ordusunun El Nusra saldırılarını Dera'da püskürttüğünü bildirdi.Askeri kaynaklar yaşanan çatışmalarda aralarında azılı isimlerin bulunduğu çok sayıda teröristin silahlarıyla birlikte etkisizleştirildiğini söyledi. 

Suriye ordusunun çatışmalara eş zamanlı olarak Kerk ve Menşiye semtlerinde teröristlerin siperleri, karargah ve hareketlenmelerini yoğun top ateşine tuttuklarını belirten kaynak; ağır silahlarıyla birlikte birçok teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü sözlerine ekledi.

DEYREZZOR

Deyrezzor Kenti ve ahalisini iki yıldan fazla süredir kuşatma altında tutan IŞİD terör örgütüne karşı operasyonlar konusunda askeri kaynak Suriye ordusunun bugün 137. Alay ve askeri havalimanı civarlarına ilaveten Deyrezzor Kentinin Huveyka ve Sanayi semtlerinde IŞİD'in karargah, siper ve karargahlarını ateşe tuttuklarını aktardı.Kaynak kentin güney kenarları Makabir Bölgesinde de terör örgütlerinin hareket ve mevkilerinin imha edildiğini ifade ederken operasyonlarda ağır makineli silahlarla donatılmış araçların yanı sıra top rampalarıyla birlikte çok sayıda teröristin öldürüldüğünü aktardı.

 Suriye ordusunun Deyrezzor Kentinin kuzey kenarları Rüşdiye Bölgesinde IŞİD’in karargah ve siperlerini imha ettiklerini ifade eden askeri kaynak, burada bir terör grubunun tüm üyeleri ve ekipmanlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Diğer yandan askeri kaynak IŞİD’in dün Deyrezzor Kentinin Kusur ve Cura Semtlerini yoğun füze saldırılarına tutmaları sonucunda 3 sivil vatandaşın yaralandığını, vatandaşların evlerinde büyük hasarların meydana geldiğini ifade etti.(SANA)

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.