12 Nisan 2012'da eklenmiş, 373 views kişi görüntülemiş
Suc Delili Poşu,Limon,Yumurta,Gazete ve Simit
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Suc Delili Poşu,Limon,Yumurta,Gazete ve Simit

Adana’daki Çukurova Üniversitesi’nde bir grup öğrenci, tutuklu arkadaşlarının serbest bırakılmasını talep ettikleri basın açıklamasında ‘suç delili’ olarak kabul edilen, poşu, limon, yumurta, simit ve gazeteleri sergiledi.

Çukurova Üniversitesi’nde okuyan 20 öğrenci, merkez kütüphanenin önünde tutuklu üniversiteliler için eylem yaptı. Türkiye’nin farklı kentlerinde, katıldıkları protesto gösterileri ve devlet büyüklerine attıkları yumurtalar nedeniyle 600 Üniversite öğrencisinin tutuklandığını savunan gençler, ‘suç delili’ olarak poşu, limon, yumurta, simit ve gazeteleri de masanın üzerinde sergiledi.

Arkadaşları adına açıklama yapan Yağmur Korkmaz, bu kişilerin derhal serbest bırakılmasını istedi. Bilimsel, parasız ve anadilde eğitim isteklerini dile getiren 7 bin öğrenci hakkında da soruşturma açıldığını kaydeden Korkmaz, toplumda potansiyel suçlu olarak görüldüklerini vurguladı. Korkmaz, “Bizler ayrımcı, tekçi, cinsiyetçi, milliyetçi ve niteliksiz eğitim anlayışını reddediyoruz. Herkese yaşam boyu parasız, eşit, bilimsel, demokratik ve ulaşılabilir eğitim hakkının sağlanması ve çalışma yaşındaki her gence iş olanağı yaratılması için mücadele edeceğiz” dedi

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.