16 Mart 2012'da eklenmiş, 287 views kişi görüntülemiş
SİVAS ZAMAN AŞIMINA UĞRAMAMIŞTIR
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

SİVAS ZAMAN AŞIMINA UĞRAMAMIŞTIR

Sivas Davası’nın zaman aşımına uğramasıyla ilgili soruları cevaplayan Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Sivas Davası’nın zaman aşımına uğramadığını ileri süren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma Namazı sonrası gazetecilerin bu konudaki sorularını yanıtladı.

SİVAS ZAMAN AŞIMINA UĞRAMAMIŞTIR

Başbakan Erdoğan, ‘Bunların hepsi yargılama sürecinin içerisinde olan değerlendirmeler.. Bakın bugün 12 Eylül bile masaya yatırıldı. 12 yıldan bu yana neredeyse 30 sene geçti ama masada.. Bu konuda da olması gereken her türlü alternatif değerlendirilmeli. Ancak, ben şunu da gözden kaçırmayalım diyorum; bakınız şu anda 5 kişinin zaman aşımı konuşuluyor. Sivas Davası zaman aşımına uğradı ifadesini ben çok yanlış buluyorum. Sivas Davası zaman aşımına uğramamıştır.’ dedi.

HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLAYAN İDAMA MAHKUM KİŞİLERİN KIZLARI VAR

Sivas Davası içerisinde idama mahkum olmuş, idam kalktığı için müebbet hapse mahkum olmuş 33 kişinin varlığına işaret eden Erdoğan, ‘Bunun dışında ağır hapis cezasıyla cezalandırılmış onlarca kişi var. Bunlar gözden geçiriliyor. Ve burada çok ciddi yanlışlar var. Ben Sivas’a gittiğim zaman genç kızların, babalarının hiç bir taksiratının olmadığı halde idama mahkum olduğu için hüngür hüngür ağlayan 18 yaşında 19 yaşında kızlar görüyorum. Bunları gözardı ederek tek tarafa yönelik bir servis yapılmasını ben doğru bulmuyorum. Butür ideolojik yaklaşımlar yanlış. Yani gidipte Adliye Sarayı önünde belli bir ideolojinin borazanlığını yapmanın doğru olduğuna inanmıyorum. Zaman aşımı nedeniyle DHKPC ve TİKKO’dan tahliyeler olmuştur. Ve bunlar dışarıdadır şu anda.’ şeklinde konuştu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.