20 Temmuz 2012'da eklenmiş, 311 views kişi görüntülemiş
Şer odaklarına şamar.
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Şer odaklarına şamar.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, ”Şer cephesi, başından beri MHP içinde genel merkezimize karşı el altından muhalefet yürütülüyormuş veya karşı hareket dalgası varmış gibi göstermeye çalıştığını belirterek, “İstanbul’da çıkan sonuç fitne saçanların yüzüne tokat gibi çarpmıştır” dedi.

SEMİH Yalçın, partisinin kongre süreciyle ilgili spekülasyonlar üzerine yaptığı yazılı basın açıklamasında, ”Kötü niyetli çevrelere gereken cevabı son olarak İstanbul delegelerimiz vermiştir. Partimizin birlik ve dayanışma ruhunu hedef alan şer cephesi, hülyalarına ulaşamayacağını anlayınca telaşa kapılmıştır. Şimdi, bu cephede saf tutan maksatlı çevreler, İstanbul İl Kongresi’nin sonuçlarını kendilerince yorumlayarak yanlış hesaplarının tutmayışına kılıf uydurma kaygısına düşmüştür” diye konuştu.

YALÇIN, ”Anlaşılmıştır ki MHP’yi küçültme planlarına hizmet eden fesat yuvaları, ‘yenilen pehlivan güreşe doymaz’ misali, 10. Büyük Kurultayımıza kadar yolumuza fitne ve fesat tohumları serpmeye devam edecektir. Ancak şer odakları karanlık emellerine nail olamayacaklardır. İstanbul İl Kongresi’nden kamuoyuna yansıyan siyasi ve demokratik olgunluk tablosu, milletimizin temiz vicdanında karşılığını bulmuştur. Milletimize güven veren bu tablo, MHP’nin başarısına kendini adamış dava arkadaşlarımızın eseridir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, ”MHP’nin Onuncu Olağan Kongresi’ne giden yolda, emin adımlarla ilerlemekteyiz. İl ve ilçelerimizdeki kongreler bitirilip teşkilatlarımız yeni bir şevkle çalışmaya başladıkça, heyecan ve iştiyakımız daha da artmaktadır” dedi.

Yalçın. partisinin kongre süreciyle ilgili spekülasyonlar üzerine yaptığı yazılı basın açıklamasında ”Dünya; Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in teşkilat dokusuna kimi zaman hayranlıkla, kimi zaman da kıskançlıkla bakmaktadır. Bugün olgunluk çağında olan hareketimizin en çok dikkatleri çeken tarafı, sağlam teşkilat dokusu ve örnek kişilikler yetiştiren sistemidir. Bu itibarla Milliyetçi-Ülkücü Hareket ve onun siyaset sahnesindeki temsilcisi olan MHP, Türkiye’nin geleceğini dizayn edecek müthiş bir potansiyele sahiptir. Gücünü teşkilatından alan partimizindinamizmini yok etmek ve milletimizin gelecekte icra edeceği dünya liderliği rolü için çıktığı yoldan vazgeçirmek isteyenler, mensuplarımızın birlikteliğini hedef almışlardır. İktidar yürüyüşünden, tarihî misyonunu yerine getirmek üzere emin adımlarla ilerleyişinden korkulan partimizin önü kesilmek istenmektedir. Camiamızın mensupları çeşitli bahane ve fitnelerle birbirine düşürülmeye, teşkilatlarımızın heybetli görüntüsüne zarar verilmeye çalışılmaktadır. Buna karşılık dava arkadaşlarımızın ve teşkilat mensuplarımızın, her biri birer olgunluk ve yetkinlik sınavı olan kongrelerde sergilediği tavır çok önemlidir. Çünkü hareketimizin dosta sürür ve güven, düşmana korku ve tedirginlik veren teşkilat yapısından akseden gür ses, kongrelerimizde yekahenk çıkarken,camiamızın iradesini ve gücünüyansıtmaktadır” diye konuştu.

MAKSATLI ÇEVRELERİN UYDURMASI

Yalçın açıklamasında şunları söyledi: ”Şimdiye kadar kahır ekseriyette il kongremiz tamamlanmış, teşkilatlarımız bazen eski, bazen de yeni kadrolarla yollarına devam kararı almışlardır.Camiamıza yaraşır vakar ve ciddiyet, kongrelerimizden kamuoyuna yansımaktadır. Ülkemizin geleceğine vazıyet etme heyecanı ve dinamizmi, hepsi demokratik anlayışla yapılan kongrelerimizehâkimdir. Yeni bir hamle ve motivasyonla harekete geçen teşkilatlarımızdan parti tabanına yayılan pozitif enerji, Türkiye’yi “2023’te lider ülke”hedefine götüren yolda MHP’ninilham kaynağı olacaktır.

Bir takım çevrelerin asılsız iddialarının aksine, partimizde bugüne kadarki kongre süreci, gayet demokratik ve sağlıklı şartlarda ilerlemektedir. MHP il ve ilçe kongrelerindeki demokratik yarışa en son örnek, geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen İstanbul İl Kongresidir. Beş başkan adayının yarışına sahne olan kongrede, genel merkezimizin hiçbir müdahalesi olmadan delegeler hür iradeleriyle oylarını kullanmışlardır. Kamuoyunda ısıtılan genel merkezimize karşı muhalefet seslerinin yükseldiği iddiaları, partimizi ve camiamızın dinamiklerini görmezden gelen maksatlı çevrelerin uydurmasıdır.

İSTANBUL KONGRESİ’NDE ORTAYA ÇIKAN İRADE

İddiaların aksine, birden çok başkan adayının yarışmış olması,mensuplarımız arasında demokrasi bilincinin yerleşip olgunlaştığını göstermiştir; bununla beraber birlik ve dayanışma ruhunun da asla göz ardı edilmediğini ispatlamıştır.

Bilinmelidir ki İstanbul İl Kongresindeki adaylık yarışına genel merkezimizin hiçbir müdahalesi olmamıştır. Bu itibarla İstanbul kongresinde ortaya çıkan irade, genel merkezimizin yönlendirmesinin değil, il delegelerinin oylarını demokratik ve serbest bir ortamda kullanmalarının sonucudur. Ayrıca kim üst kurul delegesi olursa olsun kongreler sırasında ortaya çıkan bütün adaylar ve listelerde yer alan isimler, camiamızın değerli mensuplarıdır, her biri bizim için kıymetlidir ve eşit değerdedir. Sonuçta her MHP mensubu, İstanbul İl Kongresinde olduğu gibi “mevcut yönetimle göreve devam” yönünde beliren iradeye saygılı olunması gerektiğinin bilincindedir.

Buna rağmen partimizin İstanbul İl Kongresinin ardından medyada kongre neticesiyle ilgili yalan yanlış bilgiler içeren haber ve yorumlar yer almıştır. Bu haber ve yorumlarda, İstanbul’daki üst kurul delegeliğinin çoğunu muhaliflerin kazandığını öne süren muhayyel ve sanal değerlendirmeler yapılmış, İstanbul il kongresinin sonucunu genel merkezin hezimeti gibi gösterme gayretkeşliğine girilmiştir. Kasıtlı ve hesaplı olduğu kadar temelsiz ve mesnetsiz bu türden yazı ve yorumlar, camiamızı ayrıştırmak, parti içinde derin ayrılıklar varmış gibi göstermek isteyen mahfillerin kuru gürültüsüdür. İçi boş tenekenin çıkardığı madenî sese benzeyen bu tür çıkışlar, camiamızın kenetlenme coşkusuna ve tesanüt ruhuna hiçbir şekilde zarar veremeyecektir. Parti teşkilatımız ve mensuplarımız kuru gürültüye pabuç bırakmayacak kadar kararlı ve güçlüdür.

YENİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZ

Şer cephesi, başından beri MHP içinde genel merkezimize karşı el altından muhalefet yürütülüyormuş veya karşı hareket dalgası varmış gibi göstermeye çalışmıştır. Ancak kongreler yapıldıkça gerçeğin farklı olduğu görülmüştür. Kötü niyetli çevrelere gereken cevabı son olarak İstanbul delegelerimiz vermiştir.Partimizin birlik ve dayanışma ruhunu hedef alan şer cephesi, hülyalarına ulaşamayacağını anlayınca telaşa kapılmıştır. Şimdi, bu cephede saf tutan maksatlı çevreler, İstanbul İl Kongresinin sonuçlarını kendilerince yorumlayarak yanlış hesaplarının tutmayışına kılıf uydurma kaygısına düşmüştür.Anlaşılmıştır ki MHP’yi küçültme planlarına hizmet eden fesat yuvaları, yenilen pehlivan güreşe doymaz misali, 10. Büyük Kurultayımıza kadar yolumuza fitne ve fesat tohumları serpmeye devam edecektir. Camiamız ve teşkilat mensuplarımız hakkında olmadık iftiralar atılmaya, partimizin birlik ve dayanışma ruhu aşındırılmaya çabalanacaktır.

MİLLETİMİZE GÜVEN VEREN TABLO

Ancak şer odakları karanlık emellerine nail olamayacaklardır. İstanbul İl Kongresinden kamuoyuna yansıyan siyasi ve demokratik olgunluk tablosu, milletimizin temiz vicdanında karşılığını bulmuştur. Milletimize güven veren bu tablo, MHP’nin başarısına kendini adamış dava arkadaşlarımızın eseridir.

İl ve İlçe kongrelerimizle başlayan yeniden uyanış, silkiniş ve dikiliş ruhu, partimizi hedef alan fesat yuvalarını dağıtacaktır. Teşkilatımız ve mensuplarımız, sırt sırta vererek MHP bayrağını camiamıza yakışır şekilde Onuncu Olağan Büyük Kurultayımıza taşıyacak, maksatlı çevreler bir kez daha hüsrana uğrayacaktır. Kongreler sürecinin sonunda gerçekleştirilecek Onuncu Olağan Büyük Kurultay ile partimizi iktidara götürecek tarihî adımlardan biri atılmış olacaktır.”

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.