08 Şubat 2013'da eklenmiş, 420 views kişi görüntülemiş
SAVAŞA KARŞI YÜRÜYÜŞ!
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

SAVAŞA KARŞI YÜRÜYÜŞ!

SAVAŞ ZORUNLU OLMADIĞI SÜRECE CİNAYETTİR.

Eğitim İş İskenderun şube başkanı Hasan Kuş yaptığı basın açıklamasında Türkiye-Suriye arasında çıkacak bir savaşın karşısında olacaklarını ve bu amaçla 9 Şubat 2013 Cumartesi günü Saat: 12.30.da Maksim gazinosu önünde yapılacak “Savaşa Hayır” kitlesel basın açıklamasına katılacaklarını açıkladı.

Kuş, savaşın zorunlu olmadığı sürece cinayet olduğunu belirterek şunları söyledi. “AKP İktidarının son on yılda uyguladığı dış politika ile Türkiye Adete ABD’nin taşeronluğuna soyunmuş, ulusal kurtuluş savaşı ile bu topraklarda emperyalizme diz çöktürmüş, olan bu topraklar emperyalizmin üssü haline dönüştürülmüştür. Suriye’nin işgal senaryolar birer, birer yürürlüğe girmekte ve Türkiye emperyalizmin koç başı olarak savaşa sokulmaktadır. Ulusal kurtuluş savaşımızın önderi ve Cumhuriyetimiz kurucusu Atatürk’ün söylediği gibi ‘savaş zorunlu olmadığı sürece cinayettir’  demiştir. Bu savaş emperyalist haydutların kirli savaşıdır. Ülkemizin bu kirli savaşa alet edilmeye çalışılması kabul edilemez. ”

Kuş ABD emperyalizmin Irak’ta yaşananları Suriye’de tekrarlanacağının altını çizerek “ABD Irak’ta uyguladıklarını bu gün Suriye’de de uygulamak istemektedir. Bu nedenle Türkiye üzerinde yıllardır ekonomik, siyasi ve askeri operasyonlar yapmaktadır. Ülkemiz pompalanan sıcak para ile ekonomik olarak kıskaca alınırken, siyasal iktidara NATO’ya ve emperyalizme muhalif kesimler baskı altına alınarak korku toplumu yaratılmakta ve Suriye operasyonu için uygun koşullar oluşturulmaktadır. Emperyalizmin hedefi açıktır. Bölgede etnik ve mezhepsel temelli “site” devletleri kurmaktır. Böylece sömürü düzeni için dikensiz gül bahçesi yaratmış ve İsrail için yeni müttefikler yaratacaktır. Dün Barzani için “çapulcu” diyenlerin bu gün ise “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye tempo tutmaları niyetlerini açığa vurmasıdır.

Biz onun için 9 Şubat 2013 Cumartesi günü Antakya”daki “Savaşa Hayır” etkinliğine bütün gücümüzle destek verecek, katılacak ve halkımızın da katılmasını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

HÜSEYİN GÜLER

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.