08 Mart 2012'da eklenmiş, 280 views kişi görüntülemiş
‘SANA ÖMÜR BİÇENİN AKLI YOKTUR’
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

‘SANA ÖMÜR BİÇENİN AKLI YOKTUR’

Mardin’deki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinin ardından toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, anne ve babaların terörün önüne geçmesi için çağrılarda bulundu.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR KARDEŞ KATİLİ OLMASIN

İster zaza olsun istern kürt olsun ister türk olsun. Burada Mardinli annelere babalara sesleniyorum. Nolur çocuklarımıza sahip çıkalım. 13 yaşındaki çocukların kardeş katili olmasının önüne geçin. Artuklu Üniversitesi’ni kurduk. Geldik üniversite kurduk. Şu anda 3 bin 200 öğrencisi 200 akademisyeni var. Yaşayan diller enstitüsünü kurduk. Süryani bölümü var. Mardin’de Kürt Dili ve Edebiyatı bölümünü açtık. Mardin’e bir mimarlık fakültesi kurduk. Anneler babalar size sesleniyorum. Çocuklarınızın dağa gitmesine engel olun. Çocukların 13 yaşında dağda katledilmesine seyirci kalmayalım. Meslek liseleri kuruyoruz.

Artık meslek liselerinin önündeki engeller de kalktı istedikleri bölüme gidecekler. Açılış gecikti, kardeşinizin rahatsızlığı nedeniyle geciktik. Toplam 143 trilyonla yaptığımız 38 kalem hizmeti toplu açıyoruz..

MARDİN BÜYÜKŞEHİR OLACAK

Tüm bu yatırımların Mardinli kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün size başka bir müjde veriyorum. Dedim ki Mardin’li anne babalar biraz gayret edin Büyükşehir olun. Siz de gayret ettiniz ve 2011 yılı rakamlarına göre Mardin 764 bin nüfusuyla Büyükşehir olma hakkını elde etti. Ve şimdiden Büyükşehir hayırlı olsun diyorum. Fazla detaylara girmeyeceğim. Havaalanı pistini büyütme sözünü vermiştik pisti büyüterek hizmete açtık. İnşallah 6 ay sonra Mardin Havalimanı Uluslararası Havalimanı olacak..

Eğitimde attığımız adımlar ortada. Üniversite öğrencilerimize 260 lira burs veriyoruz bunun yanı sıra 180 lira da beslenme yardımı veriyoruz.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.