19 Nisan 2012'da eklenmiş, 308 views kişi görüntülemiş
Saldırıya Uğrayan Doktor Hayatını kaybetti
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Saldırıya Uğrayan Doktor Hayatını kaybetti

Mersin’de sağlık müdürlüğü çalışanları Gaziantep’te bıçaklı saldırı sonrası öldürülen Dr. Ersin Arslan’a yönelik saldırıyı protesto etti.
Sağlık Müdürlüğü çalışanları İl Sağlık Müdürü Çağlar Çatak ve Halk Sağlığı Müdürü Aytekin Kemik öncülüğünde Sağlık Müdürlüğü önünde toplandı. Burada açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Aytekin Kemik, son günlerde sağlık çalışanların yönelik şiddetin kamuoyunda yer ettiğini ifade etti.
Mersin’de de sağlık çalışanlarının zaman zaman şiddete maruz kaldığını belirten Çatak, şiddete maruz kalan çalışanlarının her zaman yanında oldukları ve her türlü hukuki desteği verdiklerini kaydetti.
Gaziantep’de Dr. Ersin Arslan’ın öldürülmesinin sağlık çalışanları kadar tüm Türkiye’yi yasa boğduğunu anlatan Çatak, hayatını kaybeden doktora Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına başsağlığı diledi.
Halk Sağlık Müdürü Aytekin Kemik ise Dr. Arslan’a saldırının herkesi üzen elim bir olay olduğunu kaydetti. Sağlık çalışanlarının dünyanın en kaliteli hizmetini kısıtlı imkanlara rağmen sunmak için özveri ile çalıştığını anlatan Kemik, zaman zaman yaşanabilecek aksaklıklar karşısında vatandaşlardan hoşgörülü olmalarını istedi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.