12 Temmuz 2017'da eklenmiş, 12 views kişi görüntülemiş
Sahte Engelli Raporuyla Haksız Maaşa 19 Gözaltı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Sahte Engelli Raporuyla Haksız Maaşa 19 Gözaltı

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 2013’ten itibaren sahte engelli raporu düzenleyerek haksız maaş alan kişilere yönelik operasyonda 19 şüpheli gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığınca, kaçakçılık ve organize suçlar ile uyuşturucuyla mücadele operasyonlarına ilişkin açıklama yapıldı.

Buna göre, Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde, 2013’ten itibaren sahte engelli raporu du¨zenleyerek Sosyal Yardımlas¸ma Fonundan haksız maas¸ alan kis¸iler ve bu suc¸u “o¨rgu¨tlu¨” olarak is¸leyen s¸u¨phelilere yo¨nelik 5 Temmuz’da düzenlenen operasyonda, suc¸ o¨rgu¨tu¨ u¨yesi 8 s¸u¨pheli ve hakkında rapor tanzim edilen 11 s¸u¨pheli yakalandı.

Operasyonda 85 muhtelif sahte engelli raporu ele geçirilirken, sahte belge ile maas¸ aldıgˆı belirlenen 74 s¸u¨phelinin yakalanması yo¨nu¨nde c¸alıs¸malar sürüyor. Digˆer il ve ilc¸elerde de benzer dolandırıcılık suc¸unun is¸lenmis¸ olma ihtimali dogˆrultusunda adli ve mu¨lki makamlar ile koordineli c¸alıs¸malara devam ediliyor.

Uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmıyor

Sokak satıcılarına yönelik 33 ilde 2-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 195 s¸u¨pheliden 39’u tutuklandı.

Adana, Afyon, Agˆrı, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesı·r, Bursa, Çanakkale, Denı·zlı·, Du¨zce, Edı·rne, Erzı·ncan, Erzurum, Eskı·s¸ehı·r, Gazı·antep, Gı·resun, Hakkarı·, Hatay, Isparta, Kahramanmaras¸, Kırs¸ehı·r, Manı·sa, Mardı·n, Mersı·n, Sakarya, Sı·ı·rt, Sı·nop, Sı·vas, Şanlıurfa, Tekı·rdagˆ, Us¸ak, Zonguldak illerinde düzenlenen operasyonda 20 kilo 794 gram esrar, bin 874 Hint keneviri, 871 gram eroin, 6 kilogram metamfetamin, bin 569 ecstasy, 55 gram kokain, bin 600 captagon, 1 kilo 5 gram sentetik kannabinoid, 5 tu¨fek, 4 tabanca ele geçirildi.

Türkiye genelinde tüm illerde 5 Temmuz’da Narkotik Suc¸larla Mu¨cadele Daire Bas¸kanlıgˆı koordinesinde I·HA, drone ve helikopter destekli narko sokak uygulaması sırasında ise 230 kişi go¨zaltına alındı, 50 kilo 902 gram esrar, 8 bin 82 Hint keneviri, 21 gram eroin, 14 gram metamfetamin, 456 ecstasy, 0,2 gram kokain, bin 348 paket kac¸ak sigara, 1 kilo 3 gram sentetik kannabinoid, 4 tu¨fek, 9 tabanca ??ele geçirildi.

Adana ve Antalya’da “Uyus¸turucu veya Uyarıcı Madde I·mal ve Ticareti'” suc¸larını o¨rgu¨tlu¨ olarak is¸leyen s¸u¨phelilere yo¨nelik operasyonda ise 11 s¸u¨pheli gözaltına alınırken, 2 tabanca, 42 bin 327 ko¨k kenevir bitkisi, 6 av tu¨fegˆi, 4 bin 820 gram kubar esrar, 81 tabanca fis¸egˆi, 3 bin 945 liralık banknot bulundu.

Balıkesı·r, Dı·yarbakır, Manı·sa, Mersı·n, Osmanı·ye ve Van’da 2-8 Temmuz’da arac¸larda ve ikametlerde yapılan aramalarda 11 s¸u¨pheli go¨zaltına alındı, 10 s¸u¨pheli tutuklandı. 516 kilogram esrar, 616 ko¨k kenevir bitkisi ve 61 kilogram eroin ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Kocako¨y I·lc¸esi S¸aklat Mahallesi sınırları ic¸erisinde, I·l Jandarma Komutanlıgˆı unsurlarınca, 3 Temmuz’da, arazide ve A.K. isimli s¸u¨pheliye ait ev ve eklentilerinde yapılan adli aramada 209 bin 453 ko¨k kenevir ele geçirilirken, bir s¸u¨pheli go¨zaltına alındı.

Van-Ercis¸ karayolu U¨nseli Mahallesinde, 6 Temmuz’daki yol emniyet ve kontrol devriyesi sırasında, bir araçta yapılan aramada, 124 paket ic¸erisinde 63 kilogram eroin ele gec¸irildi, bir şüpheli yakalandı.

Manisa’nın Salihli ilçesinde alınan duyum u¨zerine bir s¸ahsa ait ev ve eklentilerinde 6 Temmuz’da yapılan aramada bir kişi go¨zaltına alındı. Operasyonda 104 sikke, 3 tarihi obje, 7 yu¨zu¨k, bir dedekto¨r, bir ruhsatsız av tu¨fegˆi ele geçirildi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.