epimedyum macun

Rusya’nın Şam Büyükelçisi: İdlib’deki ateşkesi, teröristler tarafından savaşı uzatmak için kullanılıyor

11.02.2020

18 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya’nın Şam Büyükelçisi: İdlib’deki ateşkesi, teröristler tarafından savaşı uzatmak için kullanılıyor

Sputnik’e konuşan Yefimov, İdlib’deki gerilimi azaltma bölgesindeki ateşkesin, uygulanmadığı gibi, söz konusu bölgede hakim Heyet Tahrir Şam örgütü yabancı patronları tarafından savaşı sürdürmek ve Şam üzerinde baskı kurmak amacıyla kullanıldığı izlenimi oluşturduğunu ifade etti.

‘Türkiye anlaşıldığı gibi, muhaliflerle teröristlerin birbirinden ayrılması kararı uygulanmalı’

Yefimov, “Zorlaşan mevcut durumda Rusya-Türkiye Eylül 2018’de İdlib konusunda varılan anlaşma (Soçi Mutabakatı) tam anlamıyla ve dürüstçe uygulanmalı” dedi.

Yefimov, siyasi süreçte yer almaya hazır olduklarını belirten silahlı muhaliflerle BMGK’nın terör örgütü listesindeki grupların birbirinden ayrılması yönündeki anlaşma hükmünün de yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti. Yefimov, bunun Suriye ordusunun bu sorumluğunu yerine getirdiğini vurguladı

Yefimov, ’nın Suriye ordusunun İdlib’deki gerilimi azaltma bölgesindeki provokasyonların kaynaklarını bastırmaya yönelik eylemlerini desteklediğini ekledi.

‘Teröristlerin yayılmasından endişeliyiz’

Yefimov, İdlib’deki militanların Suriye’nin başka bölgelerine ve Libya gibi başka ülkelere yayılmasından dolayı ’nın endişe duyduğunu da kaydetti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.