10 Nisan 2017'da eklenmiş, 50 views kişi görüntülemiş
‘Rusyadaki St. Petersburg saldırısının arkasında CIA var’
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

‘Rusyadaki St. Petersburg saldırısının arkasında CIA var’

Alman gazeteci ve yazar Christoph R. Hörstel, Rusya'nın önde gelen gazetelerinden Pravda'ya verdiği demecinde, Rusya'nın St. Petersburg kentindeki metro hattında gerçekleşen ve 10 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısının arkasında ABD merkezi haberalma örgütü CIA'nın olduğunu iddia etti.

Avrupa'daki tüm terör saldırılarının arkasında devlet destekli terörün olduğuna dair çok net işaretlerin olduğunu iddia eden Hörstel, devletlerin söz konusu saldırıları düzenleyen teröristlerle ilgili kayıtlarının bulunduğunu ifade etti.

Hörstel sözlerine şöyle devam etti: "Olayın ardında CIA'nın olduğuna inanıyorum… Washington yönetimi Suriye, Mısır ve hatta Libya'da çeşitli tavizlerle Moskova'yı mutlu etmeye çalışıyor. Fakat İran konusunda bir kırmızı çizgi çizdiler. Moskova'ya karşı itme-çekme stratejisi uyguluyorlar."

Söz konusu itme-çekme politikalarının Rusya'ya faydası dokunacak bazı olumlu tavizler ve yine bir takım olumsuz hamlelerden oluştuğunu ifade eden Hörstel sözlerine, "Putin'i şaşırtmaya çalışıyorlar, Trump tarafından Rusya'ya gösterilen dostluk samimi değil" diyerek devam etti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.