Reza Zarrab tahliye mi edildi? Avukatı konuştu!

12.11.2017

14 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Reza Zarrab tahliye mi edildi? Avukatı konuştu!

ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile 19 Mart 2016’da tatil için gittiği Miami’de gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve hakkında 50 milyon dolar, 90 yıl da hapis cezası istenen İran asıllı iş adamı Reza Zarrab, Federal Hapishaneler Bürosu’nun sitesinde bir kez daha “Serbest bırakıldı” olarak gösterildi.

Sitede, 09135-104 numaralı mahkum Reza Zarrab’ın, ‘8 Kasım 2017 tarihinde serbest bırakıldığı’ bilgisine yer verildi. Reza Zarrab’a ilişkin “34 yaşında, beyaz, erkek” bilgileri de sitede yer aldı. New York Güney Bölgesi Başsavcılığı Sözcüsü Zarrab’ın halen hapiste olduğunu, sitedeki bilginin teknik bir yanlışlıktan kaynaklanabileceğini ve araştıracaklarını söyledi.

Reza Zarrab’ın Türk avukatı Şeyda Yıldırım ise Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Serbest bırakıldığı bilgisi doğru değil. Yine teknik bir hata olmuş” dedi.

Geçtiğimiz eylül ayında da yine aynı sitede Zarrab’ın serbest bırakıldığı bilgisi yere almış, başsavcılık yetkilileri bunun teknik bir yanlışlıktan kaynaklandığını açıklamıştı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.