20 Mart 2012'da eklenmiş, 310 views kişi görüntülemiş
Polisi çıldırtan fıkraya RTÜK de güldü
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Polisi çıldırtan fıkraya RTÜK de güldü

İzmir’de yayın yapan Ege FM adlı radyo kanalında anlatılan bir fıkra, polisi kızdırdı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü, bir radyoda anlatılan fıkra nedeniyle başvurduğu RTÜK’ten ‘mizah yapılmıştır’ yanıtı aldı.

“BİZİ EŞEK YERİNE KOYDU”

İzmir Emniyet Müdürlüğü, “Bizi eşek yerine koydu” diyerek fıkrayı anlatan spiker ve radyo kanalını RTÜK’e şikayet etti. Ancak RTÜK, “Mizah yapılmıştır” diyerek cezaya gerek görmedi.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre, 18 Ocak 2012 günü radyoda yayınlanan, “Fırtına Serdar” adlı sohbet programında trafik sorunu ele alındı ve şu fıkra anlatıldı:

“Adamın biri eşeğine binmiş gidiyormuş. Trafik polisi dalga geçmek istemiş ve adamı durdurmuş. Ehliyet falan istemiş sonunda da ‘Cezayı kime yazalım, sana mı eşeğe mi?’ diye sormuş. Adam da ‘Bana yazın, eşeğin sicili temiz kalsın. Büyüyünce polis olacak’ cevabını vermiş”

RTÜK’E ŞİKAYET

Bu fıkraya kızan İzmir Emniyet Müdürlüğü, RTÜK’e başvurdu ve “Kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı ifadeler kullanıldığı” gerekçesiyle radyo kanalının cezalandırılmasını istedi.

RTÜK: CEZAYA GEREK YOK

RTÜK üyeleri ise, “Ülkemizde, farklı meslek gruplarıyla ilgili anlatılan birçok fıkra vardır. Programda anlatılan fıkranın da mizahi bir bakış açısıyla ele alındığı düşünülmektedir” görüşü ve oy çokluğuyla cezaya gerek görmedi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.