20 Ekim 2012'da eklenmiş, 288 views kişi görüntülemiş
PKK İle Görüşürken 9 Şehit! İstifa Edin
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

PKK İle Görüşürken 9 Şehit! İstifa Edin

Hakkari’de bir ihbarı değerlendiren polislere açılan ateş sonucu 3 polis şehit oldu. Bitlis merkeze bağlı Ortakapı Köyü kırsalında güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada ise 3 korucu şehit oldu, 1 asker ile 3 korucu yaralandı.

Hakkari’ye yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Hakkari-Van Karayolu üzerindeki Kırıkdağ Köyü’nde alınan bir ihbar üzerine akşam saatlerinde bölgeye operasyon düzenlendi. Hakkari Valiliği, bölgeye giden özel hareket polisleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktığını ve bu çatışmada 3 özel hareket polisinin şehit olduğunu bildirdi. Yaralı konusunda açıklama yapmayan valilik, şu ana kadar ölü ele geçirilen PKK’lı sayısının da 3 olduğunu açıkladı.
Dün Abdullah Gül PKK nın Siyasi Kolu BDP ile görüştü,Bir kaç gündürde Hükümet İmralı ve Kandil Temsilcileri ile görüşyor.
Şehit olan 3 özel hareket polisinden birinin emniyet amiri olduğu, çıkan çatışmada 2 özel hareket polisinin de yaralandığı belirtildi. Yaralı polisler, Hakkari Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Kırıkdağ Köyü yakınlarında başlatılan operasyonlar sürerken, bölgeye çok sayıda özel hareket polisi ve asker takviye olarak gönderildi.

Bitlis’te çatışma: 3 şehit, 4 yaralı

Bitlis merkeze bağlı Ortakapı Köyü kırsalında güvenlik güçleri ile PKK’lılarla arasında çıkan çatışmada 3 korucu şehit oldu, 1 asker ile 3 korucu yaralandı.

Bitlis-Diyarbakır Karayolu üzerinde bulunan ve Bitlis’e 30 kilometre uzaklıkta bulunan Ortakapı Köyü kırsalında operasyon yapan askerler, akşam saatlerinde bir grup PKK’lı ile karşılaştı. Askerler ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada, korucu şehit oldu, 1 asker ile 3 korucu yaralandı. Yaralı asker ve korucular Bitlis Devlet Hastanesinde tedavi altına alırken hükümet Abdullah Öcalan İle görüşüyordu.

Hükümet Bu Ülkeyi Bölmeden İstifa Etmelidir.Bu Ülke Bölündüğü An Hükümetin Ve de Meclisin Tüm Vekilleri Hesap Verecektir.Bu Millete acıyı,kanı,gözyaşını verin,Devleti zaafa uğratın,tüm kurumları tasfiye edin diye oy vermedi. Aldığınız Vekil maaşları,sürdüğünüz sefa ve saltanat,kaptığınız ihaleler,evler,hanlar,hamamlar ateş olsun,haram olsun sizlere.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.