15 Temmuz 2013'da eklenmiş, 604 views kişi görüntülemiş
PKK ANIT MEZARI TÖRENLE AÇILDI
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

PKK ANIT MEZARI TÖRENLE AÇILDI

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’ne bağlı Yolçatı Köyü kırsalında, yaklaşık 2 ay önce yapımına başlanan ve 170 PKK’lı mezarının bulunduğu mezarlık 5 bin kişinin katıldığı törenle açıldı. Törene katılan yüzleri poşulu PKK’lıdan biri Türkçe olarak basın açıklaması yaptı.

Lice İlçesi’ne bağlı Sise olarak bilinen Yolçatı Köyü Serkis bölgesindeki, Anıt  mezar 250 Mezar kapasiteli..Anıt mezarın açılışına 5 kişiden fazla kişi katıldı.. İsmi açıklanmayan üst düzey bir pkk yöneticisininde mezarı olduğu söyleniyor..

ÖNCE POLİS VE ASKER, SONRA DA PKK’LILAR GİRİŞ-ÇIKIŞ KONTROLU YAPTI

Minibüslerle mezarlık açılışına katılan partililer, Diyarbakır çıkışında polisin kimlik kontrolü yapmasından sonra Lice’ye doğru yola çıktı. Lice yolu üzerinde bu kez Mermer Jandarma Karakolu’nda ikinci kez kimlik kontrolü yapılan BDP’liler, Lice İlçesi’ne bağlı Kayacık yolu üzerinde 3’ncü kez, kendilerine KCK/Asayiş diyen yüzleri poşulu ve PKK’lıların giydiği giysilerden giyen gençler tarafından kesildi. Bunların da yaptığı aramadan sonra minibüs içerisinde bulunan BDP’liler, Yolçatı Köyü yoluna girdi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.