29 Temmuz 2012'da eklenmiş, 317 views kişi görüntülemiş
Payas’ta Aşık Sefai Konseri
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Payas’ta Aşık Sefai Konseri

Hatay’ın Dörtyol ilçesine bağlı Payas Belde Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan şenliklerinde sahneye çıkan Aşık Sefai dostluk vurgusu yaptı.

Sazıyla sözüyle Payaslılar’a seslenen Sefai, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın MHP’den istifa ederek Ak Parti’ye geçmesini değerlendirdi. Sefai, “Arkadaş ile dost arasındaki kavramı netleştirmek lazım. Arkadaş zamanı paylaşmak adına beraber olduğun insanlar, düşüncelerini fikrini paylaştığın insanlardır. Dost daim olan sen olan sendeki sen olan dost, var gün değil dar gün dostu Bekir Altan’ı ben talebeliğinden tanırım. O hep var, gönlümde hep var ve her zaman olacak. Gönlümün hesabını sadece Allah’a veririm hiç kimseye vermem. Bu dünyadan gelip geçerken dimdik geçeceğim o bakımdan insanların tercihleri hakkında fazla konuşmam. Özün sözüne bakmalı sözün özüne değil. Özüne çağırıyor o bakımdan ben Bekir babanın özünü iyi bilenlerdenim Allah razı olsun” dedi.

Daha sonra Aşık Sefai söylediği türküleriyle Payaslıları mest ederken anlattığı hikayelerle’de mesajlar verdi.

Ülkücü düşüncenin en büyük aşıklarından biri olan Aşık Sefai’yi Payas’ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Bekir Altan Aşık da Sefai’ye Osmanlı tuğrası hediye etti. – Hatay

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.