08 Haziran 2017'da eklenmiş, 37 views kişi görüntülemiş
Osmaniye AKP Milletvekili Durmuşoğlu Rabia Açıklaması
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Osmaniye AKP Milletvekili Durmuşoğlu Rabia Açıklaması

TBMM Başkanlık Divanı üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Rabia işaretine ilişkin değerlendirmelerine tepki gösterdi.

Durmuşoğlu yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Körfez İşbirliği Konseyi’nin bazı üyelerinin Katar ile diplomatik ilişkilerini kesme ve Katar’a yönelik bazı yaptırımlar uygulama kararıyla ilgili olarak twitter üzerinden bazı paylaşımlarda bulunduğunu belirtti.

Bu paylaşımlarda Kılıçdaroğlu’nun, AK Parti’yi suçlamaya çalıştığını ifade eden Durmuşoğlu, şunları kaydetti:

“Katar’da yaşanan gelişmeleri kendince yorumlamaya çalışan ana muhalefet partisi liderinin, Rabia simgesini terör örgütü işareti gibi lanse ederek AK Parti’yi suçlamaya çalışması kesinlikle kabul edilemez. Rabia işareti, 2013’te Mısır’daki darbeye karşı ortaya çıkarak dünyanın dört bir yanında kullanılmaya başlanan bir sembol olmuştur ve bugüne kadar hiç kimse bunu terörle bağdaştırmamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu yine bir ilke imza atmış ancak yine taşa çarpmıştır.”

Durmuşoğlu, AK Parti’ye dil uzatanların kendilerine bakması gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“FETÖ, PKK, IŞİD, PYD, YPG, DHKP-C başta olmak üzere tüm terör örgütleri ve destekçileriyle yaptığımız mücadeleyi görmezden gelerek, Sayın Cumhurbaşkanımızın daima vurguladığı ‘tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet’ şiarının da bir simgesi olarak kabul edilen bu sembol üzerinden AK Parti’yi karalamaya çalışmak ve daha da ileri gidip terörle bağdaştırmak, en hafif tabiriyle gaflettir. Biz, Malazgirt Ovası’nda ordusunu komuta eden Sultan Alparslan’ın, İstanbul surlarına sancağı diken Ulubatlı Hasan’ın, 276 kiloluk mermiyi ‘Ya Allah, Bismillah’ diyerek kaldıran Seyit Onbaşı’nın, ‘Vatan bir bütündür, parçalanamaz’ diyen Gazi Mustafa Kemal’in ve gözünü kırpmadan ihanete karşı dimdik duran Ömer Halisdemir’in yüreğini taşıyoruz. Bu yüreği taşıyan insanları, terör kelimesiyle birlikte anmaya kalkanlar, içinde bulundukları gafletten hemen uyanmalı ve aziz milletimizden özür dilemelidir.”

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.