13 Eylül 2012'da eklenmiş, 238 views kişi görüntülemiş
“Oslo Yetmez, Dolmabahçe’yi de Açıklasınlar”
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

“Oslo Yetmez, Dolmabahçe’yi de Açıklasınlar”

Chp Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un, dün, ‘Oslo görüşmeleri’ ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik söylediği, “Mutabakat metinlerini ekleriyle beraber, cesursan, mertsen açıkla” sözlerine Mhp Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu da destek verdi. Çeşitli ziyaretler için Kayseri’de bulunan Halaçoğlu, “Eğer Türkiye ileri demokrasinin işlediği şeffaf bir ülke ise Oslo görüşmeleri yetmez Dolmabahçe görüşmelerini de açıklasınlar” dedi.

Chp Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç’un, dün, ‘Oslo görüşmeleri’ ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, “Oslo müzakereleri sonrasındaki protokolleri ve mutabakat metinlerini ekleriyle beraber, seçimlere çeyrek kala milliyetçilik taslayan Sayın Başbakan, mertsen, cesursan açıkla” çağrısını değerlendiren Mhp Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Dolmabahçe görüşmelerine atıfta bulundu. “Hiçbir şey gizli kalmamalı” diyen Halaçoğlu, şunları söyledi:

“Eğer, Türkiye her yönüyle denildiği gibi şeffaf ve ileri demokrasinin işlediği bir ülke ise hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Oslo’nun yanı sıra Dolmabahçe görüşmeleri de kamuoyuna açıklanmalıdır. Ama bunlar ilelebet gizli kalmayacak. Eninde sonunda bir şekilde gün yüzüne çıkacak.”

BAŞBAKAN YETERLİ TEPKİYİ GÖSTERMEDİ

Başbakan Erdoğan’ın, Pkk’lılarla kucaklaşan Bdp milletvekillerine gerekli tepkiyi gösteremediğini ve sadece “Bu ne muhabbet” demekle yetindiğini söyleyen Halaçoğlu, “Çünkü kendileri de bu görüşmeleri Oslo’da yaptılar” diye konuştu. – Kayseri

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.