12 Haziran 2012'da eklenmiş, 448 views kişi görüntülemiş
Öldürülen teröristin cep telefonundan çıktı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Öldürülen teröristin cep telefonundan çıktı

Kazan’da öldürülen ‘Brusk Dersim Amed’ kod adlı Mizbah Ezer’in üzerinde bulunan cep telefonundan PKK’nın sözde kongre ve toplantı fotoğraflarıyla sözde dağ kadrosunun görüntüleri de çıktı.

TSK’nın, geçen yıl Kazan Vadisi’nde gerçekleştirdiği operasyonda PKK’ya ağır darbe indirilmişti ve örgütün önemli adamları da öldürülmüştü. Bu operasyonda Kandil’deki örgütlenmeyi ve sözde toplantı ve seminerleri gün yüzüne çıkaran fotoğraf albümü de ele geçirildi.

ÖRGÜTÜN ÖNEMLİ İSİMLERİ AYNI KAREDE

Örgütün önemli adamlarından olan ve Suriye’ye yakın olduğu bildirilen Mizbah Ezer, bu fotoğraflarda, örgütün Kandil’deki elebaşları Murat Karayılan, Bahoz Erdal, Sabri Ok ve Duran Kalkan ile aynı karelerde yer alıyor.

24 askerin şehit olduğu Çukurca baskınına katılan 36 yaşındaki Mizbah Ezer’in 9 Ağustos 2008’de Erzincan’ın Kemah İlçesi’nde, aralarında Yarbay Mikdat Şamdancı’nın da bulunduğu 9 askerin şehit edildiği mayınlı saldırının emrini verdiği ve olayda bizzat yer almak suçundan Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında yakalama emri bulunuyordu.
SALDIRI EMRİNİ VERMİŞTİ

Tunceli kırsalında 23 kişilik grubun liderliğini yapan ve örgütün ‘Haydaran gücü’ diye adlandırdığı Pülümür ilçesinde 5 yıl boyunca silahlı faaliyet yürüten Ezer, 5 Haziran 2007’de de Kocatepe Jandarma Karakolu’na saldırı düzenlemişti.

Brusk Dersim Amed kod adlı Mizbah Ezer, Kemah ve Pülümür’deki saldırıların yanı sıra Giresun Şebinkarahisar, Tokat Almus ve Reşadiye, Gümüşhane Şiran, Ordu Mesudiye kırsalında da örgütün ‘Karadeniz Eyaleti’ne bağlı grup içinde yer alıp çok sayıda eyleme katılmak suçundan aranıyordu.

Cep telefonundan çıkan fotoğraflar PKK kamplarındaki yaşam hakkında birçok detay sunuyor. Aynı zamanda örgütün belirli bir bölgedeki yönetim kademesi hakkında da çok önemli ipuçları veriyor.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.