23 Haziran 2012'da eklenmiş, 298 views kişi görüntülemiş
Çin Obama’ya kucak açtı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Çin Obama’ya kucak açtı

Çin Obama’ya kucak açtı. Fakat sözü geçen Obama, Başkan olan değil.

Başkana benzerliği ile dikkat çeken yarım kardeş Mark Okoth Obama Ndesandjo, Çin’in en prestijli üniversitesi olan University of International Business and Economics of Beijing ‘de konuşması için başkente geldi.

Ndesandjo, ABD başkanı Olan Barack Obama’nın da babası olan Barack Obama Sr.’ın üçüncü eşi, ABD’de ilkokul öğretmenliği yapan Tuth Ndesandjo’dan oğlu. Bir Amerikan vatandaşı olan Ndesandjo, Başkanın kardeşi olmasına rağmen kendisine çok farklı bir yol çizmiş.

Mark Ndesandjo

Çin’de sayısız hayır işleri de yapan başkanın kardeşi, Çin’in güney kısmında Shenzhen bölgesinde yaşıyor. 2008 yılında ise Henan Bölgesinden Çinli bir bayanla evlenen Ndesandjo, Amerika’nın e iyi üniversitelerinden diplomalara sahip. Brown University ve Standford University’de fizik eğitimi alan Ndesandjo, MBA derecesini de Emory University’den kazanmış.

Mark Ndesandjo Barack Obama

Ndesandjo bunların yanında da ailesinden hep uzak kalmaya çalışmış. 2009 yılında Time Magazin dergisine verdiği röportajda, baba aynı anne farklı kardeşi olan ABD başkanı Barack Obama ile bir iki kere görüştüğünü, ailesinden mümkün olduğunca uzak durmaya çalıştığını söylemişti.

Çocukluğunun, babasının alkolikliği ve ailesine kötü davranması ile geçtiğini belirten Ndesandjo, kendisini Obama klanından ayırarak Tanzanyalı üvey babasını soy ismini aldığını da dile getiriyor. Bir yetişkin olarak kendi ayaklarının üzerinde durduğunda ise “Obama” soy adını kendi soy adının önüne koyarak kullanmaya başlamış.

Mark Ndesandjo

Başkan Obama’nın 1995 yılında anılarını kaleme aldığı “Dreams from my Father” kitabında da, kardeşlerinin ailelerinden ve doğdukları yerden uzaklaşmak istediklerini yazmıştı. Ndesandjo, geleceğin başkanının bu sözleri yazmasında bir etken olabilir mi onu bilemiyoruz fakat kendisi de bir röportajda, “Kenya hakkında çok bir şey hissetmiyorum. Orası da başka ülkeler gibi fakir bir Afrika ülkesi” şeklinde konuşmuştu.

Mark Ndesandjo

Mark Okoth Obama Ndesandjo

Mark Okoth Obama Ndesandjo

TurkishNY.com

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.