28 Temmuz 2016'da eklenmiş, 33 views kişi görüntülemiş
" alt="Muratpaşa’da Demokrasi Için Müzik Sokakta" />
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Muratpaşa’da Demokrasi Için Müzik Sokakta

Muratpaşa Belediyesi’nin ertelenen yaz konserleri ve musiki dinletileri “Demokrasiye Evet, Darbeye Hayır” başlığıyla baştan başlıyor. 30 Temmuz Cumartesi haset Muratpaşa’da 8 ayrı noktada ayrımlı türlerde musiki özne gruplar şarkılarını bu defa cumhuriyet ve demokratlık düşüncesince söyleyecek.
Muratpaşa Belediyesi’nin 9 Temmuz-27 Ağustos ortada gerçekleştireceği fakat 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin sunulan kalmış olduğu çarpış girişimi zımnında ertelenen ‘Müzik Sokakta’ yaz konserleri ve musiki dinletileri baştan başlıyor. Müziğin baş döndürücü ünlü dünyasının bu defa demokratlık ve cumhuriyet çevresinde kullanmakta olanları buluşturacağı dinleti ve dinletiler “Demokrasiye Evet, Darbeye Hayır” başlığıyla gerçekleştirilecek.
Ertelenen etkinliğin önceki dinleti ve musiki dinletileri 30 Temmuz Cumartesi, sayaç 19.00-20.30 saatleri ortada 8 ayrımlı noktadan başlayacak. Cumartesi haset sayaç 19.30’da, Hadrianus Kapısı’nda Muratpaşa Belediyesi Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları (MEST) Türk Sanat Müziği Korusu’nun konseriyle başlamış olacak etkinlikte saatler 20.30’u gösterdiğinde, bire bir noktada Antalya’nın Altın Çocuğu rahmetli Necip Nugay’ın oğlu Onur Nugay ve Eskiciler Grubu oyunluk alacak.
Saat 19.00’da ise Aydın Kanza Parkı, Neşet Ertaş Parkı, Fikret Otyam Sanat Parkı, Sinan Mahallesi Parkı, Falez Parkı, Bayındır Parkı ve Meltem Çarşı’nda ecnebi poptan Karadeniz müziğine ayrımlı türlerde musiki özne gurupların dinletileri olacak.
Cumartesi haset Aydın Kanza Parkı’nda Türkçe Pop grubu Nostalgia Trio, Neşet Ertaş Parkı’nda Türk Halk Müziği grubu Can Dostlar ve Fikret Otyam Sanat Parkı’nda ise Karadeniz müziğini başarıyla yorumlayan Grup Gito oyunluk alacak. Sinan Mahallesi’nde Grup Tül’ün oyunluk alacağı etkinlikler kapsamında Falez Parkı’nda ecnebi popüler musiki grubu Grup Sometimes, Bayındır Parkı’ndra Türk Sanat Müziği grubu Hijazz ve Meltem Çarşısı’nda ise Türk Halk Müziği grubu Grup Pass dinletisi olacak.
Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Sokakta Müzik Var’ yaz konserleri ve dinletisi 27 Ağustos’a derece değme cumartesi gerçekleştirilecek.

Kaynak: IHA-YEREL

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.