13 Şubat 2012'da eklenmiş, 356 views kişi görüntülemiş
Mit yasa teklifine CHP’den sert tepki!
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Mit yasa teklifine CHP’den sert tepki!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler, ”Gelinen nokta, demokratik hukuk devleti varlığının son kalıntılarının da ortadan kaldırılma noktasıdır. Bundan sonrası, açık keyfilik, denetimsizlik, kısacası diktatörlük düzenidir” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Güler, yaptığı yazılı açıklamada toplantıda ele alınan konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

MYK toplantısında, yargı sistemindeki değişiklikler ile yargıç–savcı sistemi üzerinde gerçekleştirilen uygulamaların, temel anayasal ilke olan hukuk devleti ilkesini kökten yaraladığı görüşünün bir kez daha vurgulandığını savunan Güler, şunları kaydetti:

”Demokratik devlet ilkesi adına kaldırılması gerektiğini pek çok kez dile getirdiğimiz Özel Yetkili Mahkeme hukuksuzluğuna, kamu yönetiminin üst kademelerinde Özel Yetkili Görevlilik uygulamasının eklendiği görülmektedir. Bu AKP uygulaması, kamu yönetimi düzeninin yasallık ilkesinden uzaklaştırıldığına açık bir kanıt oluşturmaktadır. Gelinen nokta, demokratik hukuk devleti varlığının son kalıntılarının da ortadan kaldırılma noktasıdır. Bundan sonrası, açık keyfilik, denetimsizlik, kısacası diktatörlük düzenidir.”

Toplantıda 16. Olağanüstü Kurultay çalışmalarının gözden geçirildiğini, Tüzük Hazırlık Komisyonunun yaptığı çalışmaların değerlendirildiğini belirten Güler, kurultayın örgütlenmesi ve tüzüğe ilişkin gelecek günlerde yapılacak hazırlıkların da ele alındığını aktardı.

Güler, toplantıda Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu üyeliklerine atama yapıldığını da bildirdi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.