epimedyum macun

Mısır ordusundan Türkiyeye Karşı Akdeniz’de tatbikat

06.01.2020

71 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Mısır ordusundan Türkiyeye Karşı Akdeniz’de tatbikat

Mısır Silahlı Kuvvetleri’nin Facebook sayfasından yapılan açıklamada, birliklerinin Akdeniz’de askeri tatbikat gerçekleştirdikleri ifade edildi.

Tatbikata Mısır’a ait Mistral gemilerinden bir tanesinin ve bir denizaltının, ayrıca deniz özel kuvvetleri birliklerinin katıldığı kaydedildi.

Açıklamada, 0;Her tür teçhizat ve silah kullanarak kara ve deniz operasyonları sırasında donanmanın çeşitli birimleri arasındaki etkileşim, taktik planlama ve özel kuvvetlerin operasyonlarının koordinasyonu üzerinde çalışıldı” ifadelerine yer verildi.

Mısır’ın Akdeniz’deki tatbikatı, bölgede giderek tırmanan gerilim ortamında gerçekleşiyor. Mısır ile komşu olan Libya’da Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) geçen yılsonu Türkiye’den resmi olarak askeri yardım talebinde bulunmuştu. Libya’ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi geçen Perşembe TBMM’de kabul edilmişti.

Mısır, çoğu Arap ülkesi gibi, Türkiye’nin Libya çatışmasına olası askeri müdahalesine katiyetle çıkıyor. Kahire birçok kez bu durumun tüm Akdeniz bölgesinde gerilimin tırmanmasına açabileceğini açıklamıştı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.