20 Ekim 2012'da eklenmiş, 290 views kişi görüntülemiş
MHP Neden Anayasa Komisyonunda
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

MHP Neden Anayasa Komisyonunda

Mhp İstanbul İl Başkanlığının Verdiği yemekte Sayın Oktay Vural Hararetli bir konuşma yaptı.

Sayın Oktay Vuralı izlerken bir çok soru kafamda dolaştı durdu.Yanlarında olsaydım kesinlikle sorardım.

Sayın Oktay Vural Anayasa komisyonunda görüşülen bazı maddelerin kendileri için kırmızı çizgi olduğunu ve değişikliğini asla kabul etmeyeceklerini bildirdiği malum maddeleri savunacaklarını söylüyor.Yeni Anayasa komisyonunda da bulunma sebeplerinin bu olduğunu,yani değiştirilemez maddeleri savunmak için orda olduklarını söylüyor.

Sayın Vural; siz ne kadar diretirseniz diretin,o komisyondan istediğiniz bir sonuç çıkmayacaktır.Çok çok olsa olsa AKP biraz daha o maddeleri yumuşatarak komisyondan geçirecektir.Ancak Üniter,Milli Türkiye Cumhuriyetinin esas Kuruluş felsefesi bir kere yıkıldımı,olay bitmiştir.Söz konusu Türkiye Cumhuriyetinin,Milletimizin ölüm-kalım meselesi olduğuna göre sizin bu komisyonda tartışacak ,konuşacak bir şeyiniz yok sanırım.

  • Anayasa komisyonunu boykot edip,komisyondan çekilmelisiniz.Meclisi de boykot etmelisiniz.Milletimize de bunun gerekçesini rahatlıkla anlatabilirsiniz.Türk Milleti sizi anlayacaktır.Ve size daha çok güvenecektir.Milletin menfaatine kanun-yasa çıkarmayan ,çocuklarımızın yarınlarına fayda vermeyecek,Ülkemizi mahvedecek  yasalara imza atan Mecliste ne işiniz var?.“milletimiz mecliste bize siyaset yapma ve Vekillik görevi verdi biz bu görevi yapıyoruz” diyemezsiniz?.Size oy verenler bu kanunların çıkması için mi görev verdi.?

 

  • Bu güne kadar AKp’nin kanun  çıkarmak için oluşturduğu tüm komisyonlarda bulundunuz.Bir çok kanun ve yasa teklifi sayesinde Bu milletin “ANASI AĞLADI”.Her çıkarılan kanun Milleti ve Devleti adım adım felakete sürükledi.Bunları gördünüz  ve biliyorsunuz.Tüm kanunları muhalefet gereği eleştirdiniz.Sonuç değişmedi yıkıcı yasalar meclisten geçti.Siz ne yaptınız.? Bunlara engel olabildinizmi?.Yarın Meydanlarda Bu millete ne diyeceksiniz.Nasıl Oy isteyeceksiniz.?
  • Suriye İçin Tezkere çıkarılmasına Evet dediniz.AKP nin Suriye politakısını desteklemiş oldunuz…Suriyenin yıkılması ile birlikte Kuzeyde bir Kurdistanın kurulması hedefleniyor.Bunuda destekliyorsunuz galiba.
  • Yerel Yönetimler Yasası ile birlikte Belediye seçimleri TBMM gündemine geldi.AKP yerel yönetimler yasasını çıkaracak ve ardından Seçimlere gidecek,seçimlerden hemen sonra Yeni Yerel yönetimler yasası gereği belediyeler yeni görevlerine başlayacak.Sizin bu yerel seçimleri desteklemekteki amacınız nedir?.Bu yasanın çıkmasını mı istiyorsunuz.? Türkiyenin “Büyük Şehir” adı altında eyaletlere bölündüğünü,fiilen özerk bölgeler oluşturulduğunun farkında değilmisiniz.? Farkında iseniz bunu nasıl hazmedeceksiniz.? Bu Millete nasıl anlatacaksınız? Türkiyeyi bölen mecliste ne işiniz vardı demiyeceklermi?Bu mecliste durmanın bir anlamı varmı?
  • Akp nin Eğitim kurumlarını ve Adelet sistemini felç eden kanunların çıktığı komisyonların ve Meclisin içindeki milletvekilleri sorumlu tutulmayacakmı? Ne diyeceksiniz millete.Milletimiz size ne işiniz vardı orda demiyecek mi?

Sonuç olarak: Gerek MHP ve gerekse CHP derhal ve acilen AKP nin getirdiği tüm yasa çalışmalarında,komisyonlardan çekilmelidir.Vekil maaşını değil,milletin Menfaatini düşünüyorlarsa Meclisten dahi çekilmelidirler.Vakit geç olmadan,bu ülke daha fazla felakete sürüklenmeden,Milli bir Hükümetin kurulması için Millete giderek,Milletimize de bunun gerekçelerini de açıkça anlatarak, bu kirli emperyalist işgalin önüne geçmek için tek çıkış yolu budur.AKP yi Mecliste yalnız bırakmak,mili bir meclis için ilk adım olacaktır.Bunu yapatığınız taktirde Milleti ve Devleti seven herkesin size destek vereceğini bilmelisiniz.

Beşir Baysoy/Haber Akdeniz

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.