13 Şubat 2012'da eklenmiş, 276 views kişi görüntülemiş
Mersin kana bulanacaktı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Mersin kana bulanacaktı

Mersin’de polisin düzenlediği operasyonda, terör örgütü yandaşlarınca imalathane olarak kullanılan bir evde 27 adet patlamamış el yapımı bomba ile bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Malzemelerin, 15 Şubat tarihinde düzenlenecek olan sokak eylemleri için hazırlandığı ifade edildi.

MERSİN’İ KANA BULAYACAKLARDI!
Son günlerde terör örgütü yandaşlarının düzenlediği bombalı saldırıların ardından çalışma başlatan Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, merkez Akdeniz ilçesi Hal Mahallesi 6035 sokakta bulunan bir eve operasyon düzenlendi. Operasyonda 2 katlı evin zemin katında arama yapan ekipler, 27 adet kola kutuları ile hazırlanmış içi çivi ve bilye ile güçlendirilmiş el yapımı bomba, 3 kar maskesi, 1 çift eldiven, 1 pompalı tüfek, 1 adet demir kesme makinası, 1 adet boru anahtarı, 1 fotoğraf makinası, 1 gitar ile bomba yapımında kullanılan malzemeler ve havai fişek kutuları ele geçirildi.

Ele geçen malzemeler, uzman ekiplerin yaptığı incelemenin ardından muhafaza altına alınarak Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Polis ekipleri yaptıkları araştırmada, evin 2 kişi tarafından yaklaşık 20 gün önce kiralandığını ancak 7-8 kişi tarafından kullanıldığını tespit etti. Malzemelerin, terör örgütü ele başısı Abdullah Öcalan’ın yakalanma yıldönümü olan 15 Şubat tarihinde sokak eylemlerinde kullanılmak üzere hazırlandığı ifade edilirken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.