16 Nisan 2012'da eklenmiş, 396 views kişi görüntülemiş
Memurun Zam Tarihi Belli Oldu
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Memurun Zam Tarihi Belli Oldu

Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, memların zamlı maaşlarını Ocak ayı içinde alacaklarını söyledi.

Memurların ardından internet medyasına da bir müjde veren Arınç, İnternet Medyası Yasası’nın, Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldığını söyledi

Başbakanlık Yeni Bina’daki Bakanlar Kurulu toplantısı 6,5 saat sürdü. Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklama yaptı ve gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

MEMURA ZAM OCAK’TA

Kanun yürürlüğe girdi. Anayasa değişikliğinden sonra ilk defa toplu görüşme değil toplu sözleşme yapılacak. Bunun usül ve esasları da bu kanunla belirlenecek. Uyuşmazlık halinde de Uyuşmazlık Kurulu’nun kimlerden teşekkül edileceği biliniyor. Bunlara atama yapılması lazım. Bu konuda Bakanlar Kurulu çalışma yapacak. Hükümet bu konuda olumlu çalışmalar yaptı. Ocaktan itibaren zamlı maaşları alacaklar.

28 ŞUBAT SORUŞTURMASI

Bu bir yargı süreci, yargı sürecinin de başlangıcı. Dolayısıyla bir soruşturmadan bahsedebiliriz. Bu soruşturmanın kapsamı genişler mi; bu, yargının işi. İddianame ne zaman tanzim edilir; bu da yargının işi. Belki bizim konumumuzu, iddianame tanzim edildikten sonra yani davanın açılışını müteakip değerlendirmemiz daha uygun olur diye düşünüyorum. Çünkü önceki davayı esas alırsak 12 Eylül 1980 askeri darbesiyle ilgili olarak davanın başlamasına birkaç gün kala Bakanlar Kurulumuz davaya müdahil olmanın doğru olacağına karar vermişti.

ANNAN PLANI VE SURİYE

Bildiğiniz gibi Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterinin özel temsilcisi Annan, Türkiye’yi ziyaret etti. Kampları ziyaret etmişti. Sayın Başbakanımızın bu kampları özel olarak ziyareti söz konusu değil.

Dünden bu yana nispeten bir sükunet var. Merkezi Londra’da bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü’nün verilerine göre bugün 19 kişi öldü.

Geçen Mart ayından bu yana yaşanan acı olayları engellemek için Suriye yönetimi hiçbir sözünü tutmamıştır. Dolayısıyla Annan Planı’na karşı da 10 Nisan itibariyle verilen sözlerin tekrar tutulmayacağını Başbakanımız söylemişti. Bugün yaşananlar da bu sözün tutulmadığını gösteriyor.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.