03 Haziran 2012'da eklenmiş, 271 views kişi görüntülemiş
Mahkumlara ‘Susam sokağı’ işkencesi
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Mahkumlara ‘Susam sokağı’ işkencesi

Dünyaca ünlü çocuk programı ”Susam Sokağı”nın ismi bugünlerde işkence kamplarıyla anılıyor. Programın en sevilen şarkılarının mahkumlara işkence ederken kullanıldığı ortaya çıktı.

Tüm dünyada olduğu kadar ülkemizde de bir dönem çocukların en sevdiği program olan “Susam Sokağı”nda kullanılan şarkıların Guantanamo’daki mahkumlara işkence etmek için kullanıldığı ortaya çıktı.

El Cezire televizyonunun hazırladığı belgeselde Küba’daki kamplarda bulunan mahkumlara defalarca “Susam Sokağı” şarkıları dinletildiği belirtiliyor.

Çocuklara renkleri ve harfleri öğretmek için bestelenen şarkıların mahkumlara günlerce kulaklıkla dinletildiği söylendi.

“Susam Sokağı”nın ana tema müziği ile programda kullanılan 200 şarkının bestecisi olan Christopher Cerf belgeselin iddialarına çok şaşırdığını söyledi. Cerf şöyle konuştu:

“Böyle bir şey olduğunu ilk duyduğumda tepkim ‘Bu, gerçek olamayacak kadar absürd’ demek oldu. Mahkumları konuşturmak için günlerce benim şarkılarımla insanlara işkence etme fikri hiç hoşuma gitmedi.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.