19 Nisan 2018'da eklenmiş, 111 views kişi görüntülemiş
Kulak Delim Yerleri Seçenekleri
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Kulak Delim Yerleri Seçenekleri

Kulak delim yerleri, kulağın belirli kısmına küpe takılması amaçlı aranan yerlerdir. Kulak delim yerlerine bakarak nereye küpe takmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Sadece kulağınızı süslemek amaçlı yapılan kulak deldirme operasyonu aynı zamanda tarzınıza ayrı bir hava katmak için başlayacağınız önemli adımlardan biridir.  Kulak delim yerlerinde bazı yerler ağrılı ve riskli olsa da  her geçen gün kulak deldirme işlemi popülerlik kazanıyor. İşte artı ve eksileriyle tek tek açıkladığımız kulak delim yerleri…

1. Kulak lobu 

Kulak lobu çok etli bir bölge olduğundan en az acıyan kulak deldirme yerlerinden birisidir. Bu yüzünden kulak lobunu deldirirken acı hissedilmez.  Deldirdikten sonra ise acı hissi çok fazla sürmeyecektir.

2. İkinci Kulak Lobu

İkinci kulak lobunun acı durumu kulak yapısına göre değişkenlik gösterir. Eğer kıkırdağa çok az bir mesafedeyse veya etli bir kısımdan oluşuyorsa acı hissi çok fazla hissedilmeyecektir.

3. Üçüncü Kulak Lobu

Kulak deldirme yerlerinden 3. Kulak lobu, kıkırdağa yakın mesafede bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı 3 kulak lobu diğer kulak loblarına göre daha fazla acı hissetmenize neden olabilir.

4. Sarmal

Sarmal adı verilen kulak deldirme yeri, direk kıkırdak bölgesinde yer almaktadır. Bu bölge direk kıkırdak bölgesinde olduğu için piercing yöntemi ile kulak deldirme işlemi uygulanır. Bu nedenlerden dolayı daha fazla baskıya ihtiyaç duyar ve acı hissi diğer kulak deldirme bölgelerine göre daha fazla olur.

5. Çift/ Üçlü Sarmal 

Bu bölge kıkırdak ve etli bir kısımda bulunur. Acısız denilemez ancak dayanılmaz bir acıya da sahip olduğu söylenemez.

7. Çift İleri Sarmal

Bu kulak deldirme yeri kıkırdak kısmının 3ünin birden deldirilmesi yöntemidir. Acı eşiğim yüksek diyorsanız bu kulak deldirme yöntemini deneyebilirsiniz.

8. Endüstriyel 

Kulağın 2 kıkırdak kısmı da delinir ve birbirine bağlı gibi durur.  Bu yüzden teknik olarak ilk seferde iki piercing uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenlerden dolayı acı hissi biraz fazla olabilir.

9. Tragus 

Bu bölge iç kıkırdak bölgesidir. Bu bölgeyi deldirenler delme işlemi sırasında ve sonrasında ağrı hissetmediklerini belirtiyorlar. Ancak yine bu durum kişiden kişiye farklılık gösterecektir.

10. Anti Tragus 

Kulak lobuna yakın bir yerde olan anti tragus bölgesi etli bir yapı olduğundan pek fazla ağrı şikayeti hissedilmez.

11. İç Conch

Kıkırdak doğrudan delinmektedir. Bu nedenden dolayı basınç fazla ağrı hisside buna göre şiddetli olmaktadır.

12. Enine lob bölgesi 

Bu kulak deldirme yeri yine kulağın yumuşak kısmı olan kulak lobuna denk geldiği için fazla acı hissedilmez. Bu kulak deldirme yerinde piercing iğnesi ile kulak delme işlemi yapılmaktadır.

13. Dış kıkırdak bölgesi

Bu bölge direk kıkırdak kısmına denk geldiği için basınç fazla olur ve ağrı da çok fazla hissedilir.

14. Kale 

Kale adı verilen kulak deldirme yeri, kulağın dış kısmında dikine yapılan ve piercing iğnesi ile uygulanan kulak deldirme bölgesidir. Bu bölgede de basınç fazla olur ve ağrı da buna bağlantılı olarak değişmektedir.

Kulak deldirme yerlerinde iyileşme süreci nasıl olur?

Kulak deldirme yerlerini öğrendiğinize göre, kulak delim yerlerinin de iyileşme sürecini merak ediyorsunuzdur. Kulak delim yerlerinde tamamen iyileşme piercing tipine bağlıdır. Kulak loblarında iyileşme süreci 4 ile 5 hafta kadar sürerken,  kıkırdak deliminde ki iyileşme süreci bazen 1 yıla kadar da uzayabilmektedir.

Kulak deldirme sonrasında elinizi kulağınıza götürmeyin herhangi bir akıntı veya iltihap durumu söz konuysa steril bir pamuk yardımıyla temizleyin.


İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.