21 Ağustos 2012'da eklenmiş, 297 views kişi görüntülemiş
KPSS’yi Kazanamayınca Terk Edilen Öğretmen Adayı İntihara Kalkıştı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

KPSS’yi Kazanamayınca Terk Edilen Öğretmen Adayı İntihara Kalkıştı

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde tartıştığı eşinin evi terk etmesine sinirlenip, oturduğu 5’inci katın balkonuna çıkarak atlamak isteyen beden eğitimi öğretmen adayı 29 yaşındaki Mahmut Kotan’ı polisler intihardan vazgeçirdi.

Olay, Şehitlertepesi 3625’inci Sokak, Yıldırımlar Yapı Kooperatifi C Blok’ta meydana geldi. Eğitim Fakültesi beden eğitimi öğretmenliği bölümünden mezun olan Mahmut Kotan, Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (Kpss) başarısız olduğu için eşi 27 yaşındaki Funda Kotan ile tartıştı. Funda Kotan, 8 aylık çocuğuyla birlikte evi terk edip, Adana’nın Ceyhan İlçesi’ndeki annesinin yanına gitti. Bunalıma giren Mahmut Kotan, 5’inci kattaki evlerinin balkonuna çıkıp, korkuluk demirlerinden sarktı. Çevrede bulunanlar korkuluk demirlerinden sarkan Mahmut Kotan’ı görünce, polise haber verdi.

Sevk edilen polisler, Mahmut Kotan’ı intihardan vazgeçirmek için uğraş verdi. Eş ve çocuğunun yanını gelmesini isteyen Mahmut Kotan, gözlerini kapatıp, dua ederken, polisler barıştırma sözü verdi. İkna olan Mahmut Kotan, evinin kapısını polislere açıp teslim oldu. Evinde çok sayıda sakinleştirici hap bulunan Mahmut Kotan, sağlık kontrolü için Tarsus Devlet Hastanesi’ne götürüldü. – Mersin

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.