08 Ağustos 2012'da eklenmiş, 306 views kişi görüntülemiş
Köylülerin Yol ve Su İsyanı
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Köylülerin Yol ve Su İsyanı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Yoğunoluk köyünde vatandaşlar, su ihtiyaçlarını eşek ve katırlarla taşıma yaparak karşılıyor. 4 kilometrelik yolları bir türlü yapılmayan köyüler, birçok yakınlarını hastaneye götüremedikleri için kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Yollarının yapılması için defalarca dilekçe verdiğini söyleyen köylülerden İsa Mirik, bir çok hastanın yolda hayatını kaybettiğini söyledi. Yol olmadığı için en son kalp krizi geçiren babasını hastaneye yetiştiremediklerini aktaran Mirik, “Babam mayıs ayında kalp krizi geçirdi. Yol olmadığı için ambulans eve gelemedi. 4 kilometre gitmek zorunda kaldık. Zamanında yetiştiremediğimiz için maalesef babamı kaybettik. Annemin iki amcası ise su kuyusu kazarken göçük altına kalarak öldü. Lütfen artık sorunumuzu çözsünler.” dedi.

35 yıldan bu yana su akmayan köyde su ihtiyaçlarını eşek ve atlarla yakın yerdeki su kuyularından sağladıklarını anlatan Mustafa Acarca son 20 yılda köyde değişik sebeplerle rahatsızlanarak veya yaralanarak yol olmadığı için hastaneye götürülemeyen 15 kişinin hayatını kaybettiğini ileri sürdü. Yol olmadığı için çocukların okula gitmek için 4 kilometre yürümek zorunda kaldığını aktaran Acarca, “Yol olmadığı için bir çok yakınımızı hastaneye yetiştiremedik. Artık ölümler olmasın, çocuklarımız okusun yetkililer sesimizi duysun.” diye konuştu.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.