09 Kasım 2017'da eklenmiş, 27 views kişi görüntülemiş
Kök Hücre, Hayat Kurtarıyor
Adres : -
Telefon : -
Faks : -
E-Posta : Sadece gold üyeler ekleyebilir.
Websitesi : Sadece gold üyeler ekleyebilir.

Kök Hücre, Hayat Kurtarıyor

Her bağışın bir hasta için umut anlamı taşıdığını belirten Başkan Saygılı, “5 dakikanızı ayırarak kök hücre bağışlayın ve bir hayat kurtarın” dedi.

Adanalı ünlü sanatçı Haluk Levent’in genel başkanlığını yürüttüğü Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) Adana İl Temsilciliği, Kızılay Adana Şubesi’nin kök hücre bağışı kampanyasına destek verdi.

Proje kapsamında Türk Kızılay Adana Şubesi ile işbirliği yapan AHBAP yönetimi ve gönüllüleri, Gençlik Meydanı’nda kurulan bağış çadırında kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastalar umut olmak için kan örneği verdi.

220 GÖNÜLLÜ BAĞIŞ YAPTI

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, AHBAP Platformu Adana İl Temsilcisi Özay Ünal, Türk Türk Kızılayı Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir’in katıldığı ve aşırı ilgi nedeniyle saat 21:00’e kadar devam eden etkinlikte 220 gönüllü kök hücre bağışında bulundu.

HAYAT KURTARMAYA GELDİK

AHBAP Platformu Adana İl Temsilcisi Özay Ünal, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kızılay’la son derece önemli bir iş birliğine imza attıklarını söyledi. Ünal, “Amacımız insanlara destek olmak. Bunun için birlik oluyoruz ve bugün de kök hücremizle hayat kurtarmaya geldik. Biz, paylaştıkça güzel şeylerin arttığına inanıyoruz. Umarız ki birilerine umut oluruz. Türk Kızılayı ekibine çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

SADECE 5 DAKİKANIZI AYIRIN

Günümüzde kök hücrenin lösemi, kalp-damar, akciğer, sinir sistemi, şeker ve işitme kaybı gibi pek çok hastalığın tedavisinde sıkça kullanılmaya başladığını belirten Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise projenin hastalara umut olacağını söyledi.
Türkiye’de çoğu zaman donör sayısının yetersiz olması nedeniyle hastaların zorlandığını dile getiren Saygılı, “Bu yüzden de çoğu insan hayata tutunamıyor. Oysa ömrünüzün sadece 5 dakikasını ayırıp, kök hücre örneği vererek bir hayat kurtarabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

BAĞIŞLAR İNSANLARA YAŞAM FIRSATI SUNACAK

Böyle anlamlı, samimi ve dinamik bir organizasyonda AHBAP Adana Temsilciliği ile birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Saygılı, “Hayat kurtarmak için bugün önemli bir adım attılar. ‘Öne Çık Hayat Kurtar’ sloganıyla yürüttüğümüz kök hücre bağış çalışmalarımıza büyük destek verdiler. Gerçekten anlamlı bir sayı. Kim bilir belki de bugün yapılan bağışlar, bir ya da bir kaç kişiye yaşam fırsatı olacak. Bu nedenle AHBAP Adana İl Temsilcisi Özay Ünal ve değerli gönüllüleri kutluyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Saygılı, örnek bir duyarlılık göstererek Kızılay’a kök hücre bağışında bulunan gönüllüler adına AHBAP İl Temsilcisi Ünal’a plaket takdim etti.

İlgili Terimler :

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.